SPORTURI  »  TENIS  »  WTA STUTTGART

Simona Halep, debut cu victorie în turneul de dublu de la Stuttgart

Articol de GSP - Publicat marti, 25 aprilie 2017 17:27

Simona Halep a debutat cu victorie în turneul de dublu de la Stuttgart, alături de partenera sa poloneză Alicja Rosolska.

Cele două au învins perechea formată din slovena Andreja Klepac şi iberica Maria Jose Martinez Sanchez, scor 6-0, 2-6, 10-8, la capătul unei partide care a durat o oră și cinci minute.

În sferturi, Halep și Rosolska vor juca împotriva învingătoarelor dintre Hlavackova și Stosur și Jurak și Lucici-Baroni.

Halep, locul 5 în clasamentul WTA, și-a aflat și adversara din competiția de simplu de la Stuttgart, urmând să se dueleze cu  Barbora Strycova (17 WTA) (DETALII, AICI)

Meciul dintre cele două va avea loc mâine, nu mai devreme de ora 16:00.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”