SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS 2019

SIMONA HALEP LA ROLAND GARROS // Care e „bonusul” pe care Simona Halep l-a amintit în declarația de la finalul victoriei cu Iga Swiatek

Articol de GSP - Publicat luni, 03 iunie 2019 19:46

Simona Halep (27 de ani, 3 WTA) a trecut de poloneza Iga Swiatek (18 ani, 104 WTA), scor 6-1, 6-0, și s-a calificat în sferturile de finală de la Roland Garros. Campioana en-titre simte că își poate apăra trofeul.

„Ştiam că e puternică, dar am făcut un joc bun. Poate ea a fost emoţionată.  Emoţional nu a fost uşor, pentru că nu ştiam foarte bine la ce să mă aștept de la Iga. Acum trebuie să mă recuperez, o să fac un masaj şi o să încerc să mă relaxez.

Sunt bucuroasă că am fost sută la sută în acest meci. Le mulțumesc mult fanilor prezenți astăzi!

Mă bucur să fiu înapoi în sferturi la Paris, este cea mai frumoasă senzație. Sunt din nou în săptămâna a doua aici, așa că tot ce vine de-acum înainte este ca un bonus. O să îmi joc șansa la fiecare meci și vom vedea ce se va întâmpla”, a declarat Simona Halep pentru Eurosport.

Vezi și:

Încălzirea din drumul spre trofeu! Simona Halep se impune după 45 de minute și merge în „sferturi” la Roland Garros