SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

VIDEO Simona Halep a reușit lovitura zilei la Wimbledon » Lob perfect al româncei

Articol de GSP - Publicat marti, 05 iulie 2016 09:46

Simona Halep s-a calificat ieri în sferturile turneului de la Wimbledon, după ce a trecut de Madison Keys, scor 6-7 (5), 6-4, 6-3.

Simona a avut un joc foarte bun și solid, având lovituri senzaționale. În primul set, la scorul de 4-4, Simona Halep a oferit punctul zilei la turneul londonez.

Keys a atacat-o pe româncă, dar Simona s-a apărat excelent și a câștigat punctul cu un lob dintr-o poziție extrem de dificilă. După acest punct, Halep a făcut break-ul.