GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  OPINIE / BLOGSPORT

Bătăile

Articol de - Publicat marti, 18 august 2009 00:00

Ştiri din anii '70:

<<... a declarat, că : "Pe Dumitrache îl voi vinde cu minim 20 de milioane de EURO." >>
<<... a spus că: "Dacă refuză contractul, Dumitrache va fi trimis la echipa a doua.">>
<<... a afirmat la un post de televiziune: "Ce mare sculă e şi Dumitrache ăsta?">>

Imaginaţi-vi-l pe Mopsul jucînd în aceste vremuri. În fotbalul nostru de azi. În Liga I. În gura conducătorilor
la mîna arbitrilor, sub brichetele galeriilor. Atunci realizezi miracolul. Că uneori istoria prinde viaţă şi atunci
timpurile îşi protejează eroii.

Nu rataţi dvd-ul din 25 august pe care Gazeta Sporturilor vi l-a pregătit. Urmăriţi driblingurile lui Dumitrache şi ascultaţi bătăile de inimă ale istoriei fotbalului românesc
. Bătăile inimii voastre de suporteri.

Ştiri din anii '70:

<<... a declarat, că : "Pe Dumitrache îl voi vinde cu minim 20 de milioane de EURO." >>
<<... a spus că: "Dacă refuză contractul, Dumitrache va fi trimis la echipa a doua.">>
<<... a afirmat la un post de televiziune: "Ce mare sculă e şi Dumitrache ăsta?">>

Imaginaţi-vi-l pe Mopsul jucînd în aceste vremuri. În fotbalul nostru de azi. În Liga I. În gura conducătorilor
la mîna arbitrilor, sub brichetele galeriilor. Atunci realizezi miracolul. Că uneori istoria prinde viaţă şi atunci
timpurile îşi protejează eroii.

Nu rataţi dvd-ul din 25 august pe care Gazeta Sporturilor vi l-a pregătit. Urmăriţi driblingurile lui Dumitrache şi ascultaţi bătăile de inimă ale istoriei fotbalului românesc
. Bătăile inimii voastre de suporteri.

Citește și:
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Superliga
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Superliga
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
 •  24 August 2009, 23:03

În primii ani după 90, lumea se îmbăta cu apă rece că ce suflu nou vor aduce tinerii, că să iasă din scenă dinozaurii şi criptocomuniştii. Au venit junii, dar aceştia par extraşi, ca ditirambe, dintre condeierii lui Ceaşcă: "timpurile îşi protejează eroii." // Chiar nu puteţi ajunge la inimă decît cu pastile de-astea? Nu ni-l puteţi face simpatic pe campionul simpaticilor din fotbalul românesc (Florică Dumitrache), decît cu găunoşenii d-astea sclipitoare??

miru39
miru39  •  18 August 2009, 18:26

bo , esti praf.

 •  18 August 2009, 17:41

wlad si la dinamo nu exista decat oameni de caracter asa-i? borcica ce da din buric precum shakira . dar asta n e doar vorba ciobanului, penescu , pinalti , mititelu chiar si muresan au asemenea exprimari . si da mopsu a fost mare pt ca atunci fotbalul nu apartinea parvenitilor si ciobanilor si shmecherasilor , atunci erau inca la conducere oameni ce au prins monarhia.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează