Articol de GSP - Publicat luni, 01 august 2011 00:00 / Actualizat luni, 01 august 2011 14:15
Antrenorul Astrei, Tibor Selymeş, este primul tehnician din Liga 1 demis în acest sezon. Nemulţumit de începutul slab de campionat, patronul Ioan Niculae a decis să-l demită azi pe Selymeş
Iona Niculae a luat şi alte decizii în privinţa clubului prahovean: bugetul clubului a fost diminuat cu 3 milioane de euro, iar personalul administrativ va fi redus cu 25%, potrivit mediafax.
De asemenea, este foarte probabil să fie schimbări şi la nivelul lotului de jucători. După înfrîngerea de pe teren propriu cu Voinţa Sibiu, 0-1, patronul Astrei a nominalizat doi fotbalişti puşi pe lista neagră: Lucian Goian şi Ousmane N'Doye.
Astra Ploieşti a pierdut primele două meciuri din Liga I, 0-2, în deplasare, la CFR Cluj, şi 0-1, pe teren propriu, cu echipa nou-promovată Voinţa Sibiu.
Vezi aici rezumatele meciurilor care i-au adus demisia lui Selymeş:
CFR Cluj - Astra 2-0
Astra - Voinţa Sibiu 0-1
Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!