INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Bayern fuge! » Campioana, 3-1 cu Hamburg, profită de remiza Dortmundului la Hoffenheim

Gotze, în prim-plan, a contribuit cu un gol la al 41-lea meci fără eșec al bavarezilor în Bundesliga
Foto: Reuters
Gotze, în prim-plan, a contribuit cu un gol la al 41-lea meci fără eșec al bavarezilor în Bundesliga Foto: Reuters

Articol de - Publicat duminica, 15 decembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 14 decembrie 2013 20:18

Munchenezii au avans de 12 puncte în faţa marii rivale şi şi-au asigurat titlul neoficial de ”campioni de toamnă”. Leverkusen, locul 2, e la minus 7


Dacă Man. City i-a întrerupt seria de victorii în Ligă la 10, Bayern îşi continuă marşul prin Bundesliga. Ieri a cîştigat la pas contra Hamburgului (3-1, VIDEO) ultima repetiţie dinaintea plecării la CM al cluburilor, devenind "campioană de toamnă" cu o etapă înaintea finalului turului: 7 lungimi în faţa locului secund (Leverkusen). Totodată, a zis merci pentru punctele pierdute de rivala Dortmund la Hoffenheim (2-2, VIDEO).

Borussia a avut şi ghinion, nereuşind să fructifice numeroase ocazii (inclusiv o bară), dar şi noroc. Bara a salvat-o la 0-1, iar pentru golul de 1-2 trebuie să-i mulţumească portarului Grahl, care a scăpat mingea din mîini înainte ca Aubameyang s-o împingă în plasă. Piszczek a adus egalarea, însă remiza înseamnă prea puţin. După Bayern se uită deja cu binoclul: 12 puncte diferenţă!


15 din 18 sezoane în care Bayern a ieşit campioană de toamnă şi le-a şi adjudecat la final

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
dash.berlin
dash.berlin  •  19 Decembrie 2013, 23:24
Postat de b0gdan_88 pe 15 Decembrie 2013, 14:29

Disputa intre cele doua este seinsibil egal, parca are realu vreo 2 victorii in plus in peste 180 de meciuri intre cele doua ! La trofee realu este peste barca si recunosc asta la fel cum este si messi peste ronaldo ;)

messi nu este peste ronaldo.poate fi la aceiasi valoare cu el,dar peste...niciodata.

legend31
legend31  •  15 Decembrie 2013, 14:37
Postat de b0gdan_88 pe 15 Decembrie 2013, 14:25

Eu chiar ca sunt obiectiv !! Voi nu sunteti ! Apropo, cat a cheltuit realu anul acesta pe transferuri ??? Mai bine spus, cate sute ???? vreo 2, nu ??

200..dar a si scos vreo 100 inapoi ;)..cat despre mourinho, sa stii ca e doar de fatada asa

legend31
legend31  •  15 Decembrie 2013, 14:36
Postat de b0gdan_88 pe 15 Decembrie 2013, 14:29

Disputa intre cele doua este seinsibil egal, parca are realu vreo 2 victorii in plus in peste 180 de meciuri intre cele doua ! La trofee realu este peste barca si recunosc asta la fel cum este si messi peste ronaldo ;)

Tin in primul rand cu Real, nu cu Ronaldo...cand era la United(eu tinand cu Liverpool din Anglia) nu il suportam:))...daca pierde de exemplul balonul de aur aia e..nu de alta dar imi vine greu sa imi para rau de cineva care castiga 1.5 milioane de euro pe luna:)))...revenind..lucreaza si in favoarea mea vorba cu "cifrele nu mint" :))

Vezi toate comentariile (11)
Comentează