INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAMPIONATUL RUSIEI

VIDEO Dinamo Moscova cîştigă după ce a fost condusă cu 1-0 » Dan Petrescu urcă pe podium

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 30 martie 2014 18:07

Dinamo Moscova a cîştigat partida cu Tom Tomsk, scor 3-1, şi a urcat pe podium în campionatul Rusiei.

Tom Tomsk, echipă unde Gabi Mureşan a fost integralist, a deschis scorul în debutul reprizei secunde prin Rykov, dar elevii lui Dan Petrescu au întors partida în mai puţin de 20 de minute. Kokorin a egalat în minutul 51, Kuranyi a dus pe Dinamo în avantaj în minutul 64, iar Ionov a închis tabela în minutul 88.

După acest succes, Dinamo Moscova a urcat pe locul 3 în campionatul Rusiei, la 5 puncte în spatele liderului Lokomotiv.

Echipa lui Dan Petrescu se deplasează la Anji în etapa următoare, ultima clasată din Rusia.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga