INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Jose Mourinho lovește din nou » I-a zis unei vedete de 40 de milioane de euro că "nu e suficient de bun"

Articol de GSP - Publicat luni, 06 aprilie 2015 17:54

Antrenorul lui Chelsea, Jose Mourinho, n-a fost deloc mulțumit de jocul echipei sale, în ciuda victoriei, 2-1 cu Stoke.

Golurile au fost marcate de Hazard, din penalty, în minutul 93, și Remy, minutul 62, respectiv Adam, minutul 44.

"Nu cred că Oscar a jucat slab, cred că nu e suficient de bun, ceea ce e o mare diferență!", a tunat Mou, care l-a apărat apoi pe unul dintre preferații săi, Fabregas: "Pentru mine fotbalul nu e doar matematică. Atunci cînd unii oameni spun că nivelul lui Cesc a scăzut pentru că pasele sale de gol nu mai sînt așa multe, este pentru că probabil jucătorii cărora le dă pasele nu reușesc să înscrie. El joacă minunat!".

Chelsea este lider în Premier League, cu 70 de puncte și un meci mai puțin decît principalele urmăritoare, Arsenal 63p, United 62p și City 61p.