FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CSMS IAȘI 1-1

VIDEO + FOTO Înghețați! Ieșenii ratează play-off-ul, iar steliștii le dau șansa rivalelor să se distanțeze: Steaua - CSMS 1-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2016 16:48

Steaua continuă seria neagră și face un nou pas greșit, de această dată la Pitești. Campioana României a terminat la egalitate cu CSMS Iași, scor 1-1.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

VEZI VIDEO

Deși a contolat jocul, campioana a avut un meci foarte greu împotriva unei echipe arțăgoase, care a ieșit bine pe contraatac.

Golubovici a deschis scorul în minutul 25, iar din acel moment Steaua s-a aruncat în atac. N-a reușit să înscrie în prima repriză.

După doar 7 secunde din repriza a doua scorul devenea 1-1, grație unei reușite a lui Stanciu, din pasa lui Marica.

Până la final Steaua a forțat victoria, însă n-a reușit nimic notabil și chiar putea pierde la câteva ocazii uriașe ale ieșenilor pe contraatac.

Steaua a urcat pe locul 4, cu 44 de puncte, însă dacă Pandurii va scoate cel puțin un punct cu Viitorul, atunci va cădea pe locul 5. Ieșenii au terminat pe 7, primul loc sub linia play-off-ului, cu 37 de puncte.

Echipele de start:

STEAUA: Fl. Niță - Enache, Varela, Papp, Toșca - Pintilii, L. Filip - Ad. Popa, N. Stanciu, Chipciu - Marica

Rezerve: Cojocaru, Râpă, Tamaș, Muniru, Bourceanu, Gebhart, Tade

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Mihalache, Țigănașu - Viveiros, Crețu, V. Gheorghe, L. Bole - Goluboviic, An. Cristea

Rezerve: Caparco, Bădic, Piccioni, Enescu, Frăsinescu, Llullaku, Onduku

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului