FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - ASTRA 5-1

Lovin îl contrazice pe Șumudică: "Nu penalty-ul din prima repriză a făcut diferența! Jucătorii sunt de vină"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 august 2016 22:39

Marius Șumudică l-a atacat dur pe centralul Florin Rusandu la pauza meciului dintre CFR Cluj și Astra, când scorul era 1-1. DETALII

Tehnicianul suspendat al campioanei a văzut un penalty clar la Teixeira, însă Florin Lovin îl contrazice pe antrenorul său și spune că nu acea fază a stabilit echipa câștigătoare.

"Când iei bătaie cu 5-1 trebuie să fii bărbat și să recunoști că echipa adversă a fost mai bună. Noi, jucătorii, suntem vinovați, nu antrenorii, nu arbitrii. Sunt unele zile în viața de fotbalist când îți iese totul sau nimic. Azi nu ne-a ieșit nimic. Trebuie să analizăm foarte bine această înfrângere.

Nu cred că acel penalty pe care probabil ar fi trebuit să-l primim în prima repriză ar fi schimbat ceva. Să nu uităm că un penalty se poate și rata. Nu ai cum să spui asta când pierzi cu 5-1. Eu recunosc că CFR a fost mai bună. Dacă luam bătaie la un gol, două diferență puteam da vina pe arbitrii, dar așa e imposibil", a declarat Florin Lovin la Digisport.

Scorul final a fost 5-1 în favoarea celor de la CFR Cluj.

"Arbitrii mi-au spus că se poate să fi greșit. Problema e că în prima repriză s-a greșit împotriva noastră, iar în a doua repriză la fel. Au fost două interpretări greșite împotriva noastră. Mie mi s-a părut că arbitrajul a fost destul de slab. Nu neapărat că a fost împotriva noastră, dar a fost slab" Daniel Niculae

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”