FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFERURI

Dinamoviștii răzbună plecarea lui Gnohere » Sunt pe urmele unui fost stelist: "A fost încântat de oferta noastră"

Foto: Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor
Foto: Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 ianuarie 2017 21:55

Ioan Andone susține că Dinamo a luat legătura cu Lucian Sânmărtean și i-a făcut o ofertă mijlocașului de 36 de ani, care nu a oferit încă un răspuns concret.

Antrenorul dinamovist a declarat că Sânmărtea mai are oferte și din țările arabe, dar a fost încântat și de oferta lui Dinamo.

"Eu am discutat cu el, are oferte din țările arabe. E un jucător excepțional. Poate să fie o soluție pentru noi. E un jucător cu experiență, care ne-ar putea ajuta mult în play-off, în momentele dificile, un fotbalist care poate face diferența. A rămas că discută cu echipele din țările arabe, dar a fost încântat de oferta noastră", a afirmat Andone la TV Dolce Sport.

Fost mijlocaș al Stelei, Sânmărtean a  jucat 17 meciuri în acest sezon de Liga 1, pentru Pandurii Târgu Jiu, însă problemele financiare ale gorjenilor au determinat mai mulți fotbaliști să își caute alte echipe în această perioadă de transferuri.

Dinamo l-a pierdutpe Gnohere, după ce atacantul de 28 de ani a ales un transfer la Steaua (detalii AICI). 

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (39)
zecs93
zecs93  •  08 Ianuarie 2017, 03:13

E ratacitor pe teren Tucudean poate ai vrut sa zici, ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

redbuldog
redbuldog  •  07 Ianuarie 2017, 11:40
Postat de calinescu_ pe 07 Ianuarie 2017, 09:06

ANDONE FARA MINTE ......!!!!! IN LOCUL BIZONULUI NU POATE FI ADUS DECAT TUCUDEAN .....!!!! EL E FIUL RATACITOR SI DINAMOVISTII ADEVARATI IL VOR PRIMI CU BRATELE DESCHISE ....!!!! CE *** SA CAUTE RELICVA SANMARTEAN LA DINAMO ????????? DACA CHIAR VRETI UN NUMAR 10 VINDETII PE NISTOR SI PALICI SI CUMPARATIL PE ERIK ......!!!!! LA DINAMO E NEVOIE DE 2 MIJLOCASI CENTRALI , INCHIZATORI PUR SANGE, IAR "SEFUL" IN LIGA I ESTE DE MULTI ANI GABY MURESAN ....!!!! PE LANGA EL AR MERGE SI ARTEAN ....!!!!! MAI FALCOSULE TU AI VAZUT CE A FACUT ZIDANE LA REAL .....????? A INTRODUS UN INCHIZATOR , PE NECUNOSCUTUL PE ATUNCI CASEMIRO SI DE ATUNCI REALUL MERGE STRUNA .....!!!! CUM *** TI-A DAT DUMNEZEU ASA PUTINA MINTE ?????????

In cazul lui Ando nu e lipsa de ,,minte''...!E lipsa mare de finante,daca ,,marele investitor'' din Vitan,se bucura la cativa firfirei dupa ce-l cedeaza pe ,,vizon''la stana,maruntis cu care spera sa asigure bugetul lui Dinamo pe 2 luni..nu putem vorbi de transferuri mai de ,,doamne ajuta'' la acest club..In rest,treaba cu Cernat,Santmartean,Erik sa sunt povesti de adormit copii..iar Ando ii sufla in khoor patronului,pai era mai bine cu Strambul,cu comisioane sau nu,reusise sa faca o echipa competitiva care daca era pastrata anul asta sigur luam titlul!

gicab
gicab  •  07 Ianuarie 2017, 10:09
Postat de calinescu_ pe 07 Ianuarie 2017, 09:06

ANDONE FARA MINTE ......!!!!! IN LOCUL BIZONULUI NU POATE FI ADUS DECAT TUCUDEAN .....!!!! EL E FIUL RATACITOR SI DINAMOVISTII ADEVARATI IL VOR PRIMI CU BRATELE DESCHISE ....!!!! CE *** SA CAUTE RELICVA SANMARTEAN LA DINAMO ????????? DACA CHIAR VRETI UN NUMAR 10 VINDETII PE NISTOR SI PALICI SI CUMPARATIL PE ERIK ......!!!!! LA DINAMO E NEVOIE DE 2 MIJLOCASI CENTRALI , INCHIZATORI PUR SANGE, IAR "SEFUL" IN LIGA I ESTE DE MULTI ANI GABY MURESAN ....!!!! PE LANGA EL AR MERGE SI ARTEAN ....!!!!! MAI FALCOSULE TU AI VAZUT CE A FACUT ZIDANE LA REAL .....????? A INTRODUS UN INCHIZATOR , PE NECUNOSCUTUL PE ATUNCI CASEMIRO SI DE ATUNCI REALUL MERGE STRUNA .....!!!! CUM *** TI-A DAT DUMNEZEU ASA PUTINA MINTE ?????????

Ne lași bre?

Vezi toate comentariile (39)
Comentează