INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Jese, furios pentru că n-a fost lăsat să execute un penalty la Stoke » Reacţie nervoasă a fostului jucător de la Real Madrid

foto: Guliver/Getty Images
foto: Guliver/Getty Images

Articol de Alexandru Stănilă - Publicat duminica, 11 februarie 2018 14:54

Stoke City a pierdut, ieri, două puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării, după remiza înregistrată pe teren propriu, contra lui Brighton & Hove Albion, scor 1-1, iar finalul partidei de pe bet365 Stadium a fost unul incadescent.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 32, după reuşita lui Jose Izquierdo, în urma unei faze fulger, care a adus aminte de stilul tiki-taka practicat de Pep Guardiola la echipele sale.

După pauză, Paul Lambert, manager-ul lui Stoke, a forţat prin introducerea a doi jucători ofensivi, Saido Berahino şi Jese Rodriguez, iar "olarii" au reuşit să restabilească egalitatea pe tabelă după un gol caracteristic al elveţianului Xherdan Shaqiri, venit în urma unui şut de la aproximativ 20 de metri de poarta adversă.

Pe final, cei de la Stoke puteau obţine chiar toate cele trei puncte. În minutul 89, Bobby Madley a dictat lovitură de la 11 metri pentru gazde, în urma unui contact dintre Jese şi Stephens. Fostul fotbalist de la Real Madrid, în prezent împrumutat de PSG în Premier League, a dorit să bată chiar el penalty-ul, însă mai experimentatul său coleg, Charlie Adam, a luat balonul şi nu a fost de acord să-l lase să execute, fapt care i-a cauzat o criză de furie spaniolului, stâpânit, în cele de urmă, de colegi.

Penalty-ul executat de Adam a fost respins de goalkeeper-ul lui Brighton, Mathew Ryan, iar fundaşul Lewis Dunk a intervenit excelent, imediat după, pentru a respinge în afara terenului.

S-a terminat 1-1, într-un meci foarte important în lupta pentru evitarea retrogradării din Premier League. După acest rezultat, Stoke se menţine pe loc retrogradabil, 18, cu 25 de puncte, în timp ce Brighton este pe 13, cu 28 de puncte.

sursa: skysports.com

Citește și:
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc!”
Nationala
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc!”
„Ionuț Radu nu vine neapărat pentru Turcia, vine să apere finala!” » Ultimele vești de la lot
Nationala
„Ionuț Radu nu vine neapărat pentru Turcia, vine să apere finala!” » Ultimele vești de la lot
„Avem viziuni comune, mai puțin Israel și Moldova” » Cum ne vede un istoric turc cu rădăcini în România: „Dacă nu mergeau la Paris, turcii veneau la București ca să fie în Europa”
Nationala
„Avem viziuni comune, mai puțin Israel și Moldova” » Cum ne vede un istoric turc cu rădăcini în România: „Dacă nu mergeau la Paris, turcii veneau la București ca să fie în Europa”
Vestiarul Realului și-a ales antrenorul pentru sezonul viitor: „Câștigă cu majoritate de voturi”
Campionate
Vestiarul Realului și-a ales antrenorul pentru sezonul viitor: „Câștigă cu majoritate de voturi”
Tesla taie prețurile în România
Profit.ro
Tesla taie prețurile în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează