FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

FOTO Atacuri homofobe și limbaj vulgar! Suporterii au făcut scandal în timpul prezentării lui Claudiu Niculescu la Dinamo!

Articol de GSP - Publicat luni, 24 septembrie 2018 10:47

Claudiu Niculescu (42 de ani) a fost prezentat astăzi într-o conferință de presă la stadionul Dinamo. Incidentele însă n-au lipsit.

20 de suporteri au fost prezenți cu bannere obscene și homofobe împotriva președintelui Alexandru David și a patronului Ionuț Negoiță. În plus, în timpul conferinței, pe transmisiunea live a televiziunilor, se auzeau înjurăturile venite din partea fanilor.

Suporterii și-au exprimat susținerea pentru Ionel Dănciulescu, cel care și-a dat demisia din funcția de director general al clubului. Fanii i-au scandat îndelung numele lui Danciu.

"Suporterilor le vom răspunde prin rezultate", a fost singura reacție a lui David în timpul conferinței.

screenshot 5

Citește și:
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Tenis
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Media
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (40)
bazileon
bazileon  •  25 Septembrie 2018, 06:23
Postat de caminero pe 24 Septembrie 2018, 13:40

Freddy Mercury este gay. Anne Heche este gay. Elton John este gay. A. David este gay. Unde este atacul homofob, ***!?

F. Mercury traieste?

rocky2
rocky2  •  24 Septembrie 2018, 22:27
Postat de sibelius pe 24 Septembrie 2018, 16:18

Cand spui "fanii dinamovisti" un neavizat se asteapta la vreo 10-20.000 de mii de persoane care merg pe banii lor la fiecare meci. In realitate "fanii" incap intr-un bufet de cartier.

Mai bine spune cati suporteri fcsb-isti au fost pe stadion la ultimul meci al echipei!

prafurialbeptrzilenegre
prafurialbeptrzilenegre  •  24 Septembrie 2018, 18:05

Fotbal masonic bubonic

Vezi toate comentariile (40)
Comentează