FOTBAL  »  Superliga  »  ARBITRAJ

Șefii Astrei cer mazilirea lui Hațegan! Cele 5 situații amintite de giurgiuveni

Articol de - Publicat marti, 09 octombrie 2018 19:12

Șefii Astrei au luat atitudine împotriva lui Ovidiu Hațegan, după prestația acestuia de la jocul cu CFR, 1-2.

Pornind de la ideea că nu este prima oară când giurgiuvenii au avut reproșuri multiple la adresa arădeanului, patronul Ioan Niculae și-a pus avocații să facă memoriu la FRF împotriva lui Hațegan.

Dorință: arbitrul internațional să fie reținut de la delegări pe termen nelimitat și să nu mai conducă niciodată confruntările Astrei cu CFR! "La fiecare partidă cu CFR, Hațegan a știut cum să ne anuleze goluri, cum să ne elimine oameni. Puteau să spună că mai bine le dăm meciul cu 3-0 celor de la CFR și ne odihneam jucătorii!", a comentat Niculae la TV Telekom Sport.

Istoricul întâlnirilor directe dintre cele două formații cu Hațegan la centru a defavorizat Astra de fiecare dată.

Decembrie 2011, Astra - CFR 0-1

Nu s-a acordat un penalty gazdelor după un henț în careu al lui Renan, nu s-a arătat un cartonaș roșu lui Nuno Diogo pentru că l-a lovit cu piciorul în gât pe Fatai. "Am greșit, se impunea «roșu» la Diogo. La hențul acuzat, da, mingea a lovit mâna lui Renan. Din unghiul în care eram eu, nu am văzut că jucătorul ar lovi după aceea mingea cu mâna dreaptă", a explicat Hațegan pentru stiridecluj.ro.

Mai 2013, Astra - CFR 0-2

În semifinalele Cupei României, după 0-0 în Gruia. "A fragmentat meciul tot timpul, ne-a anulat un gol perfect valabil", a reacționat Niculae la acel moment.

Octombrie 2013, CFR - Astra 0-0

S-a anulat un gol lui Ivanovski (44), dunărenii afirmând că ar fi trebuit validat, iar Yahaya (77) a fost eliminat după al doilea avertisment. "E o intervenţie corectă, Yahaya a atins balonul, după care nu numai că nu l-a lovit pe jucătorul CFR-ului, dar chiar el a fost cel călcat!", a spus Ion Crăciunescu.

Octombrie 2018, Astra - CFR 1-2

I-a fost anulat golul lui Llullaku, la scorul de 0-0, considerându-se eronat că decarul Astrei l-ar fi faultat pe Arlauskis. Nici lituanianul, nici clujenii n-au protestat. "Îl bântuie amintirile cu clujenii, Hațegan n-ar trebui delegat la niciun meci al CFR-ului", a reacționat Adrian Porumboiu. 

"Indiferent că vom juca acasă, la Cluj sau pe Marte, n-avem cum câștiga un meci cu CFR cu Hațegan arbitru!"Ioan Niculae, patron Astra

19
faulturi au calculat giurgiuvenii că au făcut clujenii, fără a primi niciun cartonaș galben

 

Citește și:
S-a aflat adevăratul motiv pentru care Mihai Pintilii a demisionat de la FCSB: „Asta mi-a zis”
Superliga
S-a aflat adevăratul motiv pentru care Mihai Pintilii a demisionat de la FCSB: „Asta mi-a zis”
Cine sunt candidatele să înlocuiască Iranul la Cupa Mondială, după noul avertisment al lui Donald Trump
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cine sunt candidatele să înlocuiască Iranul la Cupa Mondială, după noul avertisment al lui Donald Trump
Gigi Becali nu s-a putut abține și a intervenit în direct » Ce a avut de transmis: „Stai să vezi tu că e posibil”
Superliga
Gigi Becali nu s-a putut abține și a intervenit în direct » Ce a avut de transmis: „Stai să vezi tu că e posibil”
După despărțirea de Alisha Lehmann, fotbalistul s-a cuplat cu o tânără de 19 ani, fiica unui fost jucător
Stiri extrasport
După despărțirea de Alisha Lehmann, fotbalistul s-a cuplat cu o tânără de 19 ani, fiica unui fost jucător
Retailer gigant intră în România după 2 ani de pregătire
Profit.ro
Retailer gigant intră în România după 2 ani de pregătire
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (1)
minell73
minell73  •  09 Octombrie 2018, 20:56

Bai frate dar chiar nu se ia nicio masura. Ãsta e cu cfr cum era tudor cu fcsb.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează