FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Mircea Rednic e avertizat după ce a fost prezentat la Dinamo: "Nu există asta la Dinamo" » Dezvăluiri din interiorul clubului

FOTO: Cristi Preda
FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat luni, 15 octombrie 2018 18:04

Florin Bratu, fostul antrenor al lui Dinamo, a comentat numirea lui Mircea Rednic pe banca formației roș-albe.

Bratu a spus că Rednic va avea o misiune dificilă pentru că șefii clubului roș-alb nu vor avea răbdare.

"Se poate şi mai rău, putem spune asta. Sperăm că Mircea Rednic să redreseze situaţia la Dinamo şi să aibă rezultate. Nu mai ştiu ce e corect în ziua de astăzi. Dacă asta s-a stabilit de către conducerea lui Dinamo, înseamnă că aşa au văzut lucrurile cei de acolo. Sper să urce mai sus în clasament pentru că e destul de complicat.

Nu există răbdare la Dinamo! Eu sper ca Rednic să se descurce repede pentru că este o presiune aparte, mai ales în această perioadă. Am învăţat foarte multe lucruri în cele opt luni petrecute la Dinamo, pentru că este un club greu de antrenat , a spus Florin Bratu la TV Telekom Sport.

Bratu a vorbit și despre relația pe care a avut-o cu Ionel Dănciulescu, fostul director general al lui Dinamo.

"Eu şi Danciu ne mai contraziceam, că aşa era şi normal. Conflict nu a fost pentru că nu ne-am umflat ochii. Probabil că nu i-au priit vreo doi jucători, însă decizia era la mine, eu eram cel care avea responsabilitatea cea mai mare. Am și plătit până la urmă", a adăugat Bratu.

Citește și: Rednic a făcut show la conferința de presă: "Prefer să fiu un antrenor fără demnitate sau fără onoare" + Mesaj pentru Claudiu Niculescu

Citește și:
Alibec are rival în Superliga » Jucătorul Craiovei, LIVE pe Counter-Strike a doua zi după meci: „Ce faci, bă, topitule?”
Superliga
Alibec are rival în Superliga » Jucătorul Craiovei, LIVE pe Counter-Strike a doua zi după meci: „Ce faci, bă, topitule?”
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Tenis
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
Campionate
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
Noutati auto
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (4)
1498434707123363
Dumitru Neculai  •  16 Octombrie 2018, 06:48

bratule tv tea cam zapacit de cap pai tui dai sfaturi lui rednic???? mai omule trezestete

merace
merace  •  15 Octombrie 2018, 19:43

Rednic e obisnuit cu nerabdarea. A stat la Al Faysali doar 4 luni. De capabil! :D hahaha

titiduru22
titiduru22  •  15 Octombrie 2018, 19:09

Intri sa citesti despre Puriu si gasesti numai *** .

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează