FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT

EXCLUSIV De ce au pornit Mureșan și Zamfir epurarea liderilor de la Hermannstadt » Motivul incredibil: „Au început să aplaude”

Articol de , - Publicat duminica, 25 august 2019 18:22

Alexandru Dandea (31 de ani), om de bază la Sibiu, și-a reziliat contractul cu Hermannstadt.

Așa cum GSP anunța în urmă cu câteva zile, sibienii au început să facă ordine în lotul pregătit de către Costel Enache (46 de ani). Primul vizat a fost Alexandru Dandea, jucător care a evoluat și în sezonul trecut la Hermannstadt, primul în Liga 1 pentru echipa din Sibiu. 

Pe lista neagră a conducerii se mai află alți trei veterani, Răzvan Dâlbea (37 de ani), Daniel Tătar (31 de ani) și Ștefan Blănaru (30 de ani).

Potrivit surselor GSP, totul a început când Filip Jazvic (28 de ani) a avut o dispută cu unul dintre oficiali, Răzvan Zamfir. 

Primit cu aplauze

După ce a fost acuzat că l-a lovit pe Zamfir, Jazvic ar fi fost primit în vestiar cu aplauze de către colegii săi. 

Cei din conducere, printre care și Iuliu Mureșan, au aflat despre acest eveniment și astfel s-au hotărât să înceapă „curățenia” cu veteranii echipei.

Jucătorul croat a fost dat afară imediat după incident, i s-a făcut dosar penal, iar ancheta este în desfășurare. 

VEZI ȘI:

VIDEO + FOTO EXCLUSIV Până acum câteva zile, Bogdan Argeș Vintilă antrena copii de 9 ani! „E pe disciplină, face treabă la FCSB, dacă e lăsat”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Tenis
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Denis Alibec, prezentat oficial la noua echipă
Superliga
Denis Alibec, prezentat oficial la noua echipă
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (6)
cfrinho
cfrinho  •  25 August 2019, 20:16
Postat de cpt.ahab pe 25 August 2019, 19:11

Pe Mureșan îl cred în stare de orice!

Cand ai jucatori care trimit la urgenta persoane din conducerea clubului e limpede ca e o problema si trebuie facut curatenie. Buna, rea, jucatorii trebuie sa respecte conducerea, cu anarhie nu se poate face nimic.

ray51
ray51  •  25 August 2019, 19:48

Fara pumni in vestiare! Fara tampi in conducere! Fara cei lipsiti de educatie in sport! Mai multi posesori de bani cu multa minte!

305457553261788
Leo Dinu  •  25 August 2019, 19:34

Sunteti patetici! Sursele voastre nu mai gasesc peste de impachetat?!? Cumparati un sonar, cautati solutii alternative - si munca in folosul comunitatii este o alternative la ceea ce faceti voi-!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează