FOTBAL  »  NATIONALA  »  COMENTARIU

ROMÂNIA. Dorinel Munteanu despre primul moment când s-a produs fractura în vestiarul naționalei: „Atunci am sesizat că e o problemă” + „Hagi nu e o soluție de selecționer acum”

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 noiembrie 2019 12:07

ROMÂNIA. Dorinel Munteanu, 51 de ani, fostul mare jucător al echipei naționale, în prezent antrenor la CSM Reșița, a comentat ultimele evenimente petrecute la națională. 

Acesta e de părere că problemele în mandatul lui Cosmin Contra au început odată cu disensiunile dintre selecționer și Cristi Săpunaru, fostbalistul care și-a anunțat retragerea de la prima reprezentativă pe 3 septembrie 2019. 

„Mi-am dat seama că sunt probleme la națională, cum a fost și în cazul lui Săpunaru. Noi n-am avut forța grupului, s-a văzut foarte bine acest lucru. 

S-a spus mereu, și cu Daum, și cu Răzvan Lucescu, și cu Cosmin Contra, că e o atmosferă bună în cadrul echipei naționale, dar acest lucru nu s-a întâmplat, de fapt, niciodată”, a declarat „Munti”, la TV Digi Sport. 

„Hagi nu se potrivește, Mircea Lucescu ar fi cea mai bună soluție”

Munteanu a vorbit și despre numele noului selecționer: îl propune pe Mircea Lucescu și e de părere că Hagi și Petrescu nu sunt compatibili deocamdată cu prima reprezentativă.

„Pe termen scurt, e nevoie de un antrenor cu personalitate, un antrenor care să fi avut rezultate, care să explice foarte bine situația. Hagi nu se potrivește în momentul de față, asta este părerea mea. Nici Dan Petrescu nu cred că va lăsa acum CFR-ul pentru a veni la națională. Cea mai bună soluție ar fi nea Mircea Lucescu, dar nu știu dacă va accepta. El ar putea pune pe picioare echipa națională”. 

Vezi și: 

EXCLUSIV S-a spart vestiarul României! Sursele GSP dezvăluie fractura dură produsă între veterani și puștii veniți de la U21

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Superliga
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Tottenham s-a salvat dramatic de la retrogradare, cu Radu Drăgușin pe teren! Lacrimi de bucurie la Londra
Campionate
Tottenham s-a salvat dramatic de la retrogradare, cu Radu Drăgușin pe teren! Lacrimi de bucurie la Londra
Golgheter de 1,92 metri, în negocieri pentru transferul în Superliga
Superliga
Golgheter de 1,92 metri, în negocieri pentru transferul în Superliga
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
Noutati auto
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
FOTO Bolojan a deschis primul complex balnear din România construit de la zero în ultimii 30 ani. Stațiune distrusă în al Doilea Război Mondial. Prețurile pentru primul weekend
Profit.ro
FOTO Bolojan a deschis primul complex balnear din România construit de la zero în ultimii 30 ani. Stațiune distrusă în al Doilea Război Mondial. Prețurile pentru primul weekend
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Copleșit de emoții în sala Rapid, Van der Vaart i-a atribuit lui Chivu un cuvânt imens: „Știam că așa va fi!”

Concertul lui Max Korzh a adus scene ca-n marile peluze europene! Imagini incredibile pe gazonul Arenei Naționale


Comentarii (5)
barkley
barkley  •  22 Noiembrie 2019, 15:37

Antrenori de fotbal de sex feminin nu gasim? Poate e si acolo vreo varianta, ca barbati care sa se potriveasca perfect nu gasim...

chromophobia
chromophobia  •  22 Noiembrie 2019, 13:07

Singurele 3 variante bune sunt:Dan Petrescu, Marius Sumudica,Mircea Lucescu.Insa ultimul nu o sa vina sigur,a spus clar ca mai bine sa fie injurat afara decat acasa.Lui Dan Petrescu ii place banul,Sumudica cred ca ar fi singurul care ar veni,in ciuda faptului ca a spus in Turcia ca ramane

deusdat
deusdat  •  22 Noiembrie 2019, 13:04

Un neamț, neapărat.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează