SPORTURI  »  HANDBAL  »  CM HANDBAL

CORESPONDENȚĂ DIN JAPONIA // VIDEO Jovanka Radicevic, mesaj pentru suporterii români: „Atunci când nu susțineți România, puteți susține Muntenegru”

Articol de , - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 14:31

Jovanka Radicevic (33 de ani) evoluează pentru naționala din Muntenegru, fiind în grupa României de la Mondialul de handbal, și spune că îi e dor de țara noastră, după ce în perioada 2018-2019 a evoluat pentru CSM București. 

  • GSP e singura redacție din România care a trimis o echipă de jurnaliști la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia. Dan Udrea și Cristi Preda (foto) transmit de la fața locului detalii.
  • Următoarele meciuri ale României: Kazahstan (3 decembrie), Muntenegru (4 decembrie) și Ungaria (6 decembrie).
  • Dacă se clasează în primele 3 ale grupei, România intră într-una din cele două grupe principale, unde va mai juca 3 meciuri. În cazul în care se va clasa în primele două echipe ale grupei principale, România ajunge în semifinale.

„Da, bineînțeles că mi-e dor de România, îmi lipsește aproape tot. Am jucat bine în București, mi-am făcut prieteni buni acolo. 

„Fanii sunt fantastici, mă folosesc de această ocazie pentru a-i saluta. Atunci când nu susțin România, pot susține Muntenegru”, a fost mesajul transmis de Radicevic suporterilor români prin intermediul GSP.ro. 

Extrema dreaptă Radicevic evoluează acum pentru Buducnost Podgorica, după ce de-a lungul carierei a mai jucat pentru Gyor, Vardar Skopje și CSM București.

Muntenegru tocmai a învins-o pe Kazakhstan, scor 30-21, și ocupă locul 2 în grupă, la egalitate cu liderul Spania. România e pe poziția a 4-a.

Clasament Grupa C

CORESPONDENȚĂ DIN JAPONIA // VIDEO Jovanka Radicevic, mesaj pentru suporterii români: „Atunci când nu susțineți România, puteți susține Muntenegru”

Vezi și:

CORESPONDENȚĂ DIN JAPONIA // VIDEO Mădălina Zamfirescu, după victoria cu Senegal: „Doar cine are caracter rezistă”

CORESPONDENȚĂ DIN JAPONIA // VIDEO Cristina Neagu, desemnată jucătoarea meciului » A terminat partida cu gheață la genunchi: „Sper că v-am făcut un cadou de Ziua Națională”

ROMÂNIA - SENEGAL 29-24 // Viorel Mazilu îl atacă din nou pe Tomas Ryde: „Tu ceri time-out să bei apă?” + „Ar trebui ca federația s-o cloneze pe Cristina Neagu”

Citește și:
Iubita internaționalului român a furat toate privirile la prezentarea din Scoția: „Începutul unui nou capitol!”
Stranieri
Iubita internaționalului român a furat toate privirile la prezentarea din Scoția: „Începutul unui nou capitol!”
Trei titulari, la un pas să plece de la CFR Cluj » Ardelenii sunt forțați să-i vândă
Superliga
Trei titulari, la un pas să plece de la CFR Cluj » Ardelenii sunt forțați să-i vândă
Cristiano Ronaldo și Georgina se căsătoresc astăzi: locație de lux, cu 6 piscine » Prețul unei nopți
Campionate
Cristiano Ronaldo și Georgina se căsătoresc astăzi: locație de lux, cu 6 piscine » Prețul unei nopți
Fiica fostului mare internațional român, apariție incendiară în vacanță: „Ibiza și magia ei”
Stiri extrasport
Fiica fostului mare internațional român, apariție incendiară în vacanță: „Ibiza și magia ei”
Magazin online din România, amendat pentru că a sunat clienții fără să le ceară voie
Profit.ro
Magazin online din România, amendat pentru că a sunat clienții fără să le ceară voie
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

TAS, verdict crunt în cazul de dopaj al lui Cosmin Matei: „Clubul Sepsi va respecta decizia”

Raul Rusescu la GSP Live: „La CFR, au fost lucruri inimaginabile” + Pronostic uimitor la dubla Craiovei: „Crede-mă, acolo a fost ca la bunică-mea, la Coșoveni”


Comentarii (3)
1504004369616500
Florea Virgil  •  02 Decembrie 2019, 14:03

Scriam despre arbitrajul Bonaventurelor din meciul nostru cu Spania că a fost deosebit de tendențios și împotrivitor nouă/ Le urmăresc acum pe aceleași care fac tot posibilul să le țină aproape pe norvegience în fața slovencelor. Faulturi în atac ale norvegiencelor nefluierate și ținute în atac până la gol. Habar n-am de ce nu fac federațiile proteste la adresa lor. Sau sunt în arbitraj tocmai pentru a fluira după interese? Atunci,ar fi și handbalul pe făraș.

juv3ntin
juv3ntin  •  01 Decembrie 2019, 18:09

Radicevic e o piedere la fel de mare ca bella.

1259196910758894
Ghiu Ioan  •  01 Decembrie 2019, 15:59

Sunt de acord ! Cand nu joaca Romania si nu avem interese directe de calificare, HAI MUNTENEGRU ! Jovanka Radicevic -e o "tigroaica" a noastra .

Vezi toate comentariile (3)
Comentează