FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali a răbunit la TV! Atac la Guvernul lui Ludovic Orban: „Nu zic mai multe că mă bagă la pușcărie!”

Articol de GSP - Publicat luni, 16 martie 2020 15:24

Gigi Becali a vorbit azi despre situația din România cauzată de pandemia de coronavirus. 

Patronul FCSB a reacționat dur la adresa Guvernului și a spus că premierul Ludovic Orban și restul miniștrilor nu sunt interesați de problemele din sănătate și că au alte priorități. 

„În 2-3 săptămâni trece treaba asta cu coronavirusul. Peste o lună, chestiunea cu coronavirusul va mai folosi doar Guvernului, ca să poată crea o dictatură. Vor specula tocmai conducătorii țării situația asta. Pe ei nu îi interesează. sănătatea. M-am interesat pentru că nu credeam. În programul de urgență sănătatea este pe locul 12. Pe ei îi interesează alegerile anticipate. Să știți că eu nu critic pentru că nu vreau fac iar pușcărie. Nu ne mai lasă domnul Orban să criticam acum. Se dictează starea de urgență și ne bagă la pușcărie între unul și cinci ani.

Președintele Klaus Iohannis a decretat stare de urgență în România » Ce înseamnă acest lucru

 VIDEO #vafibine Campanie GSP: „Lăsați coronavirusul în ofsaid!” 

Mi-a spus cineva că e prima pe lista de priorități este desființarea Secției speciale pentru investigarea magistraților. Și pe locul doi sunt alegerile anticipate. Săntătea e pe locul 12. Mie imi place foarte multe ce măsuri au luat și nu vreau sa îi critic (n.r. ironic)”, a declarat Gigi Becali la Pro X.

Citește alte știri despre FCSB:

Gigi Becali vrea să taie salariile jucătorilor după suspendarea Ligii 1: „Dacă nu muncești, atunci nu câștigi bani” » Ce soluții propune

EXCLUSIV Când a semnat de fapt Cristi Bălgrădean cu rivala CFR Cluj » Momentul decisiv care l-a făcut pe „Pufi” să trădeze

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (42)
2051321648454898
Dumitru Dinu  •  17 Martie 2020, 20:09

Pentru noi nu e o nenorocire daca tu mai mergi o data la MITITICA CEA RACOROASA.Cred ca iti prieste .Chiar ti s-a facut dor de PARNAIE.Succes!Cale batuta!

983732924972315
Soos Vilmos  •  17 Martie 2020, 19:31

Acest cioban *** a ajuns fie un guru pentru presa la fel de ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

mandpv964
mandpv964  •  17 Martie 2020, 13:54
Postat de ctinescu pe 16 Martie 2020, 19:10

concluzionand ceea ce ai scris trebuia sa avem un guvern dancila care nu era de tot rasul si pe dragnea presedinte iar ca bonus si ordonanta 13 sa fie bine ca sa nu fie rau nu-i asa?

Nu mai concluziona, cpt ahab are dreptate, a aparut o specie noua, de *** fanatizati de o propaganda "progre", o specie de detinatori ai "adevarului absolut", cine nu are aceleasi pareri ca ale noastre e psd ist sau antenist.. A ras presa de *** de Viorica... Ia vezi tu cate gafe au facut splendizii noi idioti.. incepand cu marele ghivol, ralucuta, costachie, violeta, anisie... Doamne,aproape toti sunt niste prosti ridícoli, da pretiosi.. Iti aduc aminte ca au vrut sa - l dea afara pe Arafat? Cine *** ne - a pricopsit cu *** astia?? Aaa, da, voi, rezistentilor...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (42)
Comentează