INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK

Răzvan Lucescu a pierdut primul meci oficial de la revenirea la PAOK! 1-2 cu locul 4 din Irlanda: „Rezultatul e nedrept”

Răzvan Lucescu a pierdut primul meci oficial de la revenirea la PAOK! 1-2 cu locul 4 din Irlanda
Răzvan Lucescu a pierdut primul meci oficial de la revenirea la PAOK! 1-2 cu locul 4 din Irlanda

Articol de GSP - Publicat marti, 03 august 2021 23:55 / Actualizat miercuri, 04 august 2021 15:56

PAOK a pierdut surprinzător în turul 3 preliminar din Conference League, 1-2 în Irlanda, cu Bohemian (locul 4 în campionat după 20 de meciuri). Returul e pe 12 august.

A fost 2-0 pentru gazde, după „dubla” lui Coote, în minutele 23 și 53. Oliveira a redus din diferență pentru greci în minutul 78.

Meciul a fost controlat de noi, am început foarte bine, cu încredere, am pasat, am creat două șanse mari, pe care trebuia să le concretizăm. Rezultatul e nedrept. Cele mai mari șanse au fost ale noastre

Le-am zis jucătorilor după meci că nu-mi pasă ce și cum fac, va trebui să obținem calificarea. 

Meciul a fost pierdut de noi, puteam evita golurile și am avut șanse mari de a marca.

Când pierzi, criticile sunt exagerate. Suntem la începutul sezonului, poți pierde încrederea. Dar am sentimentul că în repriza a doua ne-am recâștigat-o și am jucat fiecare minge aproape de careul lor și am dat senzația că putem înscrie

Răzvan Lucescu, antrenor PAOK

Răbufnirea lui Marius Șumudică: „Ce să le fac jucătorilor, să-i injectez, să-i clonez?” + Unde a clacat CFR-ul: „3 erori într-un minut”
CFR CLUJ - YOUNG BOYS 1-1
Răbufnirea lui Marius Șumudică: „Ce să le fac jucătorilor, să-i injectez, să-i clonez?” + Unde a clacat CFR-ul: „3 erori într-un minut”

Lucescu s-a întors la Salonic în această vară

Răzvan Lucescu (52 de ani) a revenit oficial la PAOK Salonic. După ce a semnat contractul în Grecia, tehnicianul și-a expus primele impresii.

Lucescu Jr. își dorește să realizeze o nouă dublă campionat-cupă alături de PAOK, pe care vrea s-o califice în acest sezon și în grupele Conference League.

Răzvan Lucescu: „Să revin la PAOK, o decizie de suflet”

„Mă oblig să mă autodepășesc. A contat foarte mult că acolo am petrecut cei mai frumoși doi ani din viață. Asta m-a și făcut să mă întorc.

Am fost primit așa cum trebuia, cu echilibru și cu căldură. Vreau să iau campionatul, Cupa, să ne calificăm în Conference League. Sunt un antrenor care întotdeauna a lucrat cu ce a avut la dispoziție. Eu sunt obligat să dau acestui grup o valoare mai mare și o încredere extraordinară. 

Să revin la PAOK a fost o decizie de suflet. Nu uitați că în momentul în care am plecat de la Rapid, eram dublu câștigător de Cupa României, sfertfinalist de Cupa UEFA și m-am dus la locul 11 din Liga a 2-a”, a declarat Lucescu după semnarea contractului.

3 trofeea cucerit Răzvan Lucescu în precedentul mandat la PAOK (2017-2019): titlul de campion și două Cupe ale Greciei

1,7 milioane de euroeste salariul anual al antrenorului la clubul din Salonic, cu care a semnat un contract pe trei sezoane. 7 milioane clauza de reziliere

Citește mai multe știri de actualitate:

Rădoi, răspuns după interviul lui Mircea Lucescu în GSP: „Eu nu fac așa ceva!”

Transfer pe axa Barcelona - Juventus! Nu-l mai suportă pe antrenor: „Ce să fac?”

Citește și:
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Superliga
Dan Șucu, Mihai Rotaru, Mihai Stoica și Iuliu Mureșan au semnat o petiție și i-au trimis-o lui Nicușor Dan: „Nu are ce căuta în vestiar!”
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Superliga
Dinamo sparge banca pentru ultimul transfer! » Poate ajunge la 1,7 milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (5)
dobrin
dobrin  •  04 August 2021, 01:36

Ghinionul, arbitrii, vantul, vatmanul si blestemele tatalui Georgicai Miu.

105887421648902
Bota Pompiliu  •  04 August 2021, 08:14

vorba lu tati: ghinionu, m au furat arbitrii !

fibra
fibra  •  04 August 2021, 08:12

E greu cand te reantorci acolo unde ai avut rezultate bune.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează