FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FC ARGEȘ 1-2

Scandal în vestiar! Mircea Rednic, criză de nervi după o nouă înfrângere: „Vă bateți joc!”

Mircea Rednic / foto: GSP
Mircea Rednic / foto: GSP

Articol de - Publicat marti, 26 octombrie 2021 23:00 / Actualizat marti, 26 octombrie 2021 23:56

Dinamo a suferit o nouă înfrângere, 1-2 cu FC Argeș, și a fost eliminată din Cupa României. Rămas fără victorie după ce s-a întors pe banca roș-albilor, Mircea Rednic a fost protagonistul unei adevărate crize de nervi în vestiar

La finalul partidei, „Puriul” și-a pierdut răbdarea. Camerele TV l-au surprins gesticulând încă după fluierul final, pe gazon, însă tehnicianul s-a dezlănțuit la cabine, în fața elevilor săi. 

„Vă bateți joc, vă bateți joc de tot! E al treilea meci în care iau gol în prelungiri, cu UTA și Rapid s-a întâmplat la fel”, a „tunat” Rednic.

Bilanțul lui Rednic de la revenirea la Dinamo e unul modest: două puncte din nouă posibile în Liga 1, echipa fiind în continuare pe locul 15 în campionat. În plus, „câinii” și-au luat adio și de la Cupă, singurul obiectiv realist din acest sezon.

VIDEO Mircea Rednic, furios după înfrângerea cu FC Argeș: „Trebuie să nu mai dăm vina pe ghinion, e al trecilea meci la rând”

Dinamo, eliminată de FC Argeș din Cupa României!

Au început „optimile” Cupei României 2021-2022. CSO Filiași, Chindia Târgoviște și FC Argeș au fost victorioase marți și se alătură celor de la FC Voluntari în sferturile de finală. Piteștenii i-au eliminat pe „câini” la ultima fază. 

Pentru a treia oară în ultimele patru meciuri, Dinamo o comite în minutele de final. Rednic a simțit mutările la pauză, l-a introdus pe Cătălin Țîră, iar vârful a însris la prima acțiune importantă, după o pasă de geniu a lui Torje. 

Gazdele au continuat să domine jocul minute bune, dar au cedat pe final. Ișfan a egalat în minutul 78, finalizând un contraatac-școală, iar ultimul minut al prelungirilor l-a doborât din nou pe Rednic. Latovlevici a fost ca o stâncă în duel cu adversarul direct, a pivotat și a șutat puternic la poartă. Eșanu a respins în lateral, direct la Cristi Dumitru, iar vârful împrumutat de la FCSB a finalizat cu sete.

Citește și alte știri despre Dinamo:

VIDEO + FOTO „Optimile” Cupei României » Dinamo, întoarsă de FC Argeș în prelungiri! Chindia și Filiași, în „sferturi”

Blestemul la el acasă » Cronica meciului Dinamo - FC Argeș 1-2

Citește și:
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Superliga
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
Superliga
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
Superliga
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
Campionate
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Profit.ro
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo

Imaginile weekendului: un potop de fani copleșește un munte pentru un campion mondial al Franței!


Comentarii (23)
sibelius
sibelius  •  27 Octombrie 2021, 10:29
Postat de Claudiu Ceclan pe 26 Octombrie 2021, 23:32

*** *** ...adica daca le reprosezi jucatorilor ceva e scanda ??? poate vroiai sa le dea prajituri....***......apropo *** ce a facut cu Voluntari???

Lasa ca vine meciul cu Voluntari si va da dom' presedinte Tamas 3 puncte sa va reveniti.

calinescu_
calinescu_  •  27 Octombrie 2021, 08:53

NICA e superstar in comparatie cu Giani Cretu...!!! La fel si TIRA in comparatie cu Moldoveanu ...!!! Asa ca rednic ar trebuii sa-i puna pe ei pe picioare nu sa aduca tot felul de *** ...!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

senin
senin  •  27 Octombrie 2021, 01:49

Numai boul de Mița Iosif face egal cu dărâmătura Dinamo, toți ii bat! Suntem pe locul 7, adică în play-aut, da-ti-l ma Nico afara pe măscăriciul asta necalificat, ca ne apuca dracii!

Vezi toate comentariile (23)
Comentează