FOTBAL  »  NATIONALA  »  PRELIMINARII EURO 2024

Optimism total în Israel după tragerea la sorți pentru preliminariile EURO. „Am progresat, ne vom îndeplini obiectivul”

Bibras Natcho, căpitanul naționalei din Israel // foto: Imago Images
Bibras Natcho, căpitanul naționalei din Israel // foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 09 octombrie 2022 15:37 / Actualizat duminica, 09 octombrie 2022 17:10

România va înfrunta, printre altele, echipa națională din Israel în drumul spre EURO 2024. După tragerea la sorți, au început să curgă reacții din tabăra Israelului.

Selecționerul Alon Hazan, în vârstă de 55 de ani, angajat în mai 2022, a opinat că „Echipele vor juca de la egal la egal. Sunt convins că fiecare națională speră să fie pe primele două locuri în grupă. Dacă dăm totul pe teren vom învinge!”

Edi Iordănescu se teme de o echipă venită dintr-o urnă valorică inferioară! „Ne-au spus să fim în gardă!”
PRELIMINARII EURO 2024
Edi Iordănescu se teme de o echipă venită dintr-o urnă valorică inferioară! „Ne-au spus să fim în gardă!”

Optimism în Israel, după tragerea la sorți pentru preliminariile EURO: „Obiectivul, calificarea!”

Yossi Benayoun, directorul tehnic al echipei naționale, nu a fost la fel de laconic: „Am luptat din greu ca să fim în urna a doua valorică, să ne mărim șansele de calificare. Sunt convins că publicul nostru ne va încuraja, iar noi la rândul nostru vom face o figură frumoasă, să revenim la un turneu final.

Nu pot să spun dacă adversarele sunt puternice sau slabe, contează doar ce face naționala noastră pe teren, încă de la lovitura de start!”

Iar Oren Hasson, președintele Federației de Fotbal din Israel, a precizat: „Avem ca obiectiv calificarea la EURO 2024, ori din grupe, ori din play-off. Nu sunt diferențe mari între echipe, fotbalul a progresat la noi și am încredere deplină în jucători, staff-ul tehnic și minunații suporteri că ne vom realiza obiectivul!”

Pe ce loc termină România grupa?

1
2
3
4

Ce au declarat jucătorii naționalei din Israel după tragerea la sorți a grupelor din preliminariile EURO 2024

Căpitanul Bibras Natcho, mijlocaș ofensiv la Partizan Belgrad: „Mi se pare o grupă foarte interesantă, nu prea văd diferențe, chiar dacă elvețienii par favoriți și au un plus. Totul este posibil”.

52de ani au trecut de la ultima participare a Israelului la un turneu final. Se întâmpla în 1970, la Cupa Mondială din Mexic

Manor Solomon, extremă stânga Fulham: „Toate partidele vor fi dificile, dar trebuie să dovedim că merităm să jucăm din nou la un turneu final”.

Shon Weismann, atacant Real Valladolid: „Eu sunt optimist că ne vom califica la EURO. Fanii o să ne ajute enorm”

Mai multe știri despre tragerea la sorți: 

Răzvan Burleanu și-a exersat „limba de lemn” și după tragerea la sorți pentru EURO: „Această campanie nu e despre noi și ceilalați”

Ganea, Prunea și Răducioiu analizează adversarele României din preliminariile EURO: „Pe vremea, obiectivul era calificarea din grupa asta”

Citește și:
„De neprivit!” » Notele lui Nicolae Stanciu în AC Milan - Genoa, după execuția lamentabilă de la penalty » Ce scriu italienii
Stranieri
„De neprivit!” » Notele lui Nicolae Stanciu în AC Milan - Genoa, după execuția lamentabilă de la penalty » Ce scriu italienii
Diego Simeone l-a atacat frontal pe Vinicius, în timpul meciului: „Asta îți va face Florentino, ține minte!”
Campionate
Diego Simeone l-a atacat frontal pe Vinicius, în timpul meciului: „Asta îți va face Florentino, ține minte!”
Gigi Becali a dezvăluit cât plătește pentru înlocuitorul lui Șut: „Mâine vine «noul Mirel Rădoi»”
Superliga
Gigi Becali a dezvăluit cât plătește pentru înlocuitorul lui Șut: „Mâine vine «noul Mirel Rădoi»”
Xabi Alonso a uluit în minutul 69 din Atletico - Real Madrid » Așa ceva nu s-a mai văzut!
Campionate
Xabi Alonso a uluit în minutul 69 din Atletico - Real Madrid » Așa ceva nu s-a mai văzut!
Digi
Profit.ro
Digi "rupe" tot în Spania. Nou record pentru compania românească
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează