FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI 2-1

Detaliul remarcat de Dan Petrescu în jocul campioanei: „M-am mirat și eu!”

FOTO: Captură @Orange Sport 1
FOTO: Captură @Orange Sport 1

Articol de GSP - Publicat luni, 17 octombrie 2022 23:45 / Actualizat luni, 17 octombrie 2022 23:45

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 14 din SuperLigă. Dan Petrescu (54 de ani), antrenorul „feroviarilor”, a fost plăcut surprins de ritmul pe care elevii lui l-au susținut. 

CFR Cluj a început cu un pressing extrem de agresiv partida cu Sepsi. Chiar și Dan Petrescu a fost surprins de intensitatea elevilor lui. 

Sepsi atacă arbitrajul cu CFR Cluj: „Suntem la box? Haideți să ne urcăm în ring!” + Cum arată Dumitrescu după meci
CFR CLUJ - SEPSI 2-1
Sepsi atacă arbitrajul cu CFR Cluj: „Suntem la box? Haideți să ne urcăm în ring!” + Cum arată Dumitrescu după meci

Dan Petrescu, după CFR Cluj - Sepsi 2-1

„Orice victorie e importantă, mai ales când joci cu Sepsi. Are un lot fantastic și un antrenor foarte bun. E o victorie meritată. În prima repriză am controlat jocul, dar eu dat ei gol. 

M-a nemulțumit cum am gestionat ultima fază a meciului. Nu ar trebui să se mai întâmple asta pentru că suntem o echipă cu jucători cu experiență. Felicit toată echipa pentru o victorie foarte, foarte importantă. 

În prima repriză am jucat bine, am făcut pressing. M-am mirat că am putut susține acest pressing. Dar nu a mai fost la fel în repriza a doua. Mă nemulțumește și că cei de pe bancă nu au intrat la fel de bine ca titularii”, a spus Dan Petrescu la Orange Sport. 

VIDEO CU FAZA. Karlo Muhar, gol decisiv în CFR Cluj - Sepsi 2-1

Clasamentul SuperLigii la finalul etapei cu numărul 14:

Citește și alte știri din SuperLigă

De ce a refuzat-o pe FCSB și a semnat cu rivala din Liga 1: „Știam tot!”
INTERVIU
De ce a refuzat-o pe FCSB și a semnat cu rivala din Liga 1: „Știam tot!”
Dan Petrescu nu se dezminte: „Titlu? Noi să ne calificăm în play-off” + „Lupta nu va mai fi ca anul trecut”
CFR CLUJ
Dan Petrescu nu se dezminte: „Titlu? Noi să ne calificăm în play-off” + „Lupta nu va mai fi ca anul trecut”
Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (1)
Giorgi
Giorgi  •  20 Octombrie 2022, 21:13

Dan Petrescu este un antrenor foarte bun ce-și respectă meseria , jucătorii și colegii , cu toate că unii antrenori (remarcați doar prin circ de *** de cocalari ) l-au atacat iar el i-a tratat cu diplomație !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează