FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CRAIOVA 2-2

foto Balint și Dănciulescu s-au pus de acord: „Craiova trebuia să primească penalty!”

Balint și Dănciulescu s-au pus de acord: „Craiova trebuia să primească penalty!” +10   FOTO
Balint și Dănciulescu s-au pus de acord: „Craiova trebuia să primească penalty!”

Articol de - Publicat sambata, 22 februarie 2025 20:33 / Actualizat sambata, 22 februarie 2025 20:59

Gabi Balint și Ionel Dănciulescu au căzut de acord după FC Botoșani - Universitatea Craiova 2-2, considerând că oltenii ar fi trebuit să primească un penalty la un duel între Patricio Matricardi și Takuto Oshima.

La 0-0, o incursiune a mijlocașului nipon în careul advers a fost oprită de intervenția lui Patricio Matricardi.

Stoperul gazdelor anticipează driblingul adversarului, întinde piciorul drept și blochează mingea cu coapsa, apoi jucătorul Craiovei se împiedică de piciorul extins și cade în suprafața de pedeapsă a moldovenilor.

+5 FOTO

Balint și Dănciulescu s-au pus de acord: „Craiova trebuia să primească penalty!”

„Centralul” Adrian Cojocaru a lăsat jocul să curgă și nici nu a fost atenționat de colegul din camera VAR, Florin Andrei, că s-ar fi impus acordarea unui penalty.

Totuși, la finalul partidei, Gabi Balint și Ionel Dănciulescu, acum analiști DigiSport, au opinat că oltenii ar fi trebuit să beneficieze de lovitură de pedeapsă la acea fază. „E penalty”, au spus, în cor, cei doi foști atacanți.

Enzo Lopez a deschis scorul în minutul 34, Alisson Safira a egalat pentru oaspeți 4 minute mai târziu. Ștefan Baiaram i-a adus în avantaj pe olteni în minutul 65, iar Michael Pavlovic a stabilit scorul final, 2-2, egalând în '90+3.

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Profit.ro
OFICIAL Vești excelente pentru cine are centrală de apartament
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (2)
observator_federal
observator_federal  •  23 Februarie 2025, 01:09

Dănciulescu și Balint (atacanți importanți în fotbalul nostru) nu analizează bine faza - se pricep mult mai bine teoreticienii (fecesebiști) Vochin, Udrea, Cosmescu... (Grădinescu, care este tăticul iexperților de la Prima, ar putea - dacă ar fi imperios necesar - "să demonstreze" chiar că Oshima a faultat și putea fi eliminat).

lefter_popescu
lefter_popescu  •  22 Februarie 2025, 21:38

Este grav când doi foști fotbaliști ( Balint și Danciulescu) care au jucat la nivel înalt sa nu vadă ( realizeze) ca fundașul a pus piciorul ca să blocheze balonul șutat de craiovean în pulpa sa. Apoi craioveanul care se lovește de piciorul fundașului amplifica căderea în stilul unei simulări prin care sa obțină un 11 m. Vochin care a văzut mai bine spunând ca nu este penalty pt ca fundașul a oprit balonul nu s-a luat la trântă cu cei doi plus Radu Naum. A fost o faza pe care nici cei de la VAR nu au " bagat-o în seama" pt ca nu se putea acorda 11 m doar dacă nu ai " ochi" sau nu ești bine pregătit în arbitraj.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează