INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN MUNCHEN

Bayern Munchen, start RATAT în Bundesliga » A remizat în prima etapă cu Hertha Berlin, scor 2-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 august 2019 10:29

Bayern Munchen nu a reușit să se impună în primul meci al noului sezon din Bundesliga, izbutind doar un rezultat de egalitate cu Hertha Berlin, 2-2.

Bayern a început bine meciul, iar Robert Lewandowski (30 de ani, atacant) a înscris în minutul 24 primul gol al sezonului 2019-2020 din Bundesliga.

Însă Hertha și-a revenit spectaculos până la pauză, astfel că după 45 de minute echipa din Berlin conducea cu 2-1, în urma golurilor lui Dodi Lukebakio (21 de ani, atacant) și Marko Grujic (23 de ani, mijlocaș).

Bayern a evitat înfrângerea în actul secund. Același Lewandowski a înscris dintr-un penalty acordat cu ajutorul arbitrajului video.