FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID

Continuă coșmarul! Ioniță II s-a „rupt” iar, la primul joc ca titular după un an și jumătate » Rapid, două schimbări în primele 18 minute

Alexandru Ioniță II (26 de ani, extremă dreapta) a bifat primul meci ca titular la Rapid în partida de la Ovidiu, cu Farul. Ioniță nu a rezistat decât un sfert de oră pe teren.

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 decembrie 2021 21:48 / Actualizat sambata, 04 decembrie 2021 22:33

Recent revenit după suspendarea din scandalul de doping, Ioniță a semnat cu Rapid și a prins minute în 4 partide din acest sezon, cu CFR (2-0), Dinamo (1-1), FCU Craiova (0-0) și Clinceni (3-2). În jocul cu Academica, extrema s-a accidentat și a lipsit la următoarele două jocuri ale nou-promovatei.

Cum a apărut Dică din „Peaky Blinders” » Explicația pentru apariția spectaculoasă de la TV

În această seară, contra Farului, Miță Iosif a mizat pe el încă de la început, însă Alex nu a rezistat pe teren nici 20 de minute, acuzând probleme musculare la coapsă.

Rapid a mai pierdut un jucător în debutul meciului (6). Accidentat, Dragoș Grigore a fost înlocuit cu Dandea. Stahl l-a schimbat pe Ioniță.

Continuă problemele pentru Alex Ioniță

Ioniță nu a mai început un joc ca titular în Liga 1 din 17 iulie 2020, când evolua la Astra. Atunci, Alex chiar marca în victoria cu 4-0 vs. Gaz Metan Mediaș.

La începutul lunii septembrie 2020, ANAD a intrat în posesia unor fotografii, pe care o clinică din București le-a postat pentru a-și promova imaginea și tratamentele pe care le efectuează. În respectivele postări apăreau Alexandru Ioniță, Kehinde Fatai și Takayuki Seto, jucătorii Astrei, cu perfuziile-n venă! Medicația s-a dovedit a fi neregulamentară.

Ioniță, care inițial a recunoscut folosirea unei metode interzise, și-a retras declarația inițială, a fost suspendat pentru un an, iar începând cu octombrie 2021 a putut reveni în teren.

Alexandru Ioniță dezvăluie cum a ajuns cu perfuzia în venă și cine a făcut pozele:

Citește mai multe știri din Liga 1:

Motivul pentru care Nicolae Dică a venit îmbrăcat ca persoanjele din Peaky Blinders

Dan Petrescu, reacție nervoasă după victoria cu Chindia: „Ne batem ca idioții! Nu pot să înțeleg regula asta”