FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali a făcut calcule: îl „ajută” pe Marius Șumudică și dă o lovitură de 700.000 de euro la FCSB

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, la Palat, foto: GSP
Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, la Palat, foto: GSP

Articol de - Publicat vineri, 02 mai 2025 07:16 / Actualizat vineri, 02 mai 2025 08:40

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a declarat că vrea titlul încă de la finalul etapei #7 din play-off.

FCSB poate deveni campioană luni, dacă sunt îndeplinite toate condițiile următoare: Craiova pierde azi cu Rapid, U Cluj și CFR fac egal sâmbătă, roș-albaștrii câștigă luni cu Dinamo.

FCSB și CFR Cluj se pot gândi la grupele europene! Cum ar arăta traseul + Extrem de greu pentru Craiova și U Cluj
CUPE EUROPENE
FCSB și CFR Cluj se pot gândi la grupele europene! Cum ar arăta traseul + Extrem de greu pentru Craiova și U Cluj

Gigi Becali vrea ca echipa lui să fie matematic campioană încă de luni seară, pentru a sărbători titlu cu Universiteta Craiova, la următorul meci pe teren propriu. Crede că va vinde bilete în valoare de 700.000 de euro la partida care se va încheia cu festivitatea de premiere.

Gigi Becali a făcut trimitere și la Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, căruia susține că i-a transmis că „te voi băga în cupele europene”. Patronul de la FCSB a declarat că echipa lui va câștiga cu U Cluj și pentru a o ajuta pe Rapid să se apropie de top 4. I-a pus însă o condiție tehnicianului: giuleștenii trebuie să învingă Craiova.

Gigi Becali i-a trimis mesaj lui Marius Șumudică: „Bate Craiova și eu, care sunt prietenul tău, te voi băga în cupele europene”

„El (n.r. - Marius Șumudică) a spus că arbitrează play-off-ul. Bă, cum a făcut Dumnezeu că arbitrez eu play-off-ul, nu-l mai arbitrează el! Îl arbitrez eu. De ce? I-am spus: «Bate Craiova și eu, care sunt prietenul tău, te voi băga în cupele europene». Că el dacă bate Craiova, eu îl bag. Cum?

Ori în locul lui U Cluj, ori în locul lui CFR, îl bag. Bat și CFR bat și U Cluj, iar el poate scoate una dintre astea. O bate pe Craiova, pe U Cluj. El trebuie să-i bată pe U Cluj, dacă vrea. Și eu îi bat. Trebuie să bată pe Craiova și se califică în cupele europene, că e prietenul meu.

Am siguranță că ieșim campioni etapa asta, că așa va fi. Vreau să fiu campion luni! Știți de ce? Pentru că după aia vreau să fiu și eu la meci cu Craiova și să iau 700.000 din bilete.

Ca să fie stadionul plin, să vindem bilete, vreau [deja titlul]. Nu mă mai interesează banii când am emoție. Vreau să iau banii fără emoție. Să vin la spectacol, frumos, și să încasez”, a declarat Gigi Becali, la „Liga Digi Sport”.

Citește și:
Ofertă de ultima oră pentru Nicolae Stanciu! » Câți bani poate încasa Dan Șucu
Campionate
Ofertă de ultima oră pentru Nicolae Stanciu! » Câți bani poate încasa Dan Șucu
După Adrian Șut, Ștefan Târnovanu ar putea să o părăsească și el pe FCSB
Superliga
După Adrian Șut, Ștefan Târnovanu ar putea să o părăsească și el pe FCSB
Nicolae Stanciu, sabotat?! Momentul incredibil care nu s-a văzut la TV
Campionate
Nicolae Stanciu, sabotat?! Momentul incredibil care nu s-a văzut la TV
Se renovează un stadion emblematic din Premier League » Investiție de 150 de milioane de lire
Campionate
Se renovează un stadion emblematic din Premier League » Investiție de 150 de milioane de lire
Proprietarii de case primesc o nouă lovitură fiscală, după majorarea impozitelor locale
Profit.ro
Proprietarii de case primesc o nouă lovitură fiscală, după majorarea impozitelor locale
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (8)
Walbi
Walbi  •  02 Mai 2025, 19:21

Sihastrul din Pipera nu se lasa: de câte ori si-a făcut planuri și a făcut combinații ca sa-i ajute pe alții, a luat-o în barba. Acum, zice ca-l ajuta pe nerecunoscatorul sau vecin care a declarat dupa penultimul meci direct ca Rapid joaca pentru ca vișinii din Cluj sa ia titlul. Tot înainte!

fault999
fault999  •  02 Mai 2025, 13:59

Ce sa arbitreze sumi...nici la linie nu are vreo sansa sa arbitreze darmite la centru...sumi lasa ne si du.te la camile...

Brinzovenescu
Brinzovenescu  •  02 Mai 2025, 13:30

Probabil ca il va ajuta(pe Rapid),punându-și„fluierașii” sa fluiere pentru Rapid- in meciul cu Craiova!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează