Articol de Alexandru Tomuțiu - Publicat sambata, 12 iulie 2025 16:16 / Actualizat sambata, 12 iulie 2025 18:54
Mihai Stoica (60 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, s-a gândit la un posibil detaliu care ar încurca-o pe actuala campioană în această ediție de campionat.
FCSB vine după două campionate câștigate la rând. Acestea au fost obținute după 8 ani de secetă. Echipa lui Gigi Becali pleacă drept favorită și în ediția care tocmai a început.
Mihai Stoica s-a gândit la un posibil scenariu în care fotbaliștii care au câștigat deja titlul cu FCSB să nu mai aibă aceeași foame de a obține trofee, iar asta să dăuneze echipei.
Mihai Stoica: „Atunci când câștigi campionat după campionat e din ce în ce mai greu să motivezi jucătorii care au câștigat”
„Când câștigi campionat după campionat e din ce în ce mai greu să motivezi jucătorii care au câștigat. Când te așezi la masă, ți-e foame. Mănânci felul întâi, mănânci și felul doi. Mai e loc de desert, dar ce faci dacă nu mănânci zahăr?”, a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.
Oficialul campioanei o vede pe CFR Cluj drept principala contracandidată în lupta la titlu: „Eu pot să zic, fără să o știu pe Craiova, că e o nouă echipă, că cea mai puternică echipă e CFR. Trebuie văzută Craiova. Nu pare că s-a întărit altcineva care a fost în play-off, Dinamo, Rapid, U Cluj. Dinamo chiar a slăbit! CFR e puternică și are o bancă foarte bună”.
Mi-aș dori din toată inima să mergem în turul 3 de Champions League și să o întâlnim pe Ferencvaros. Din toată inima mi-aș dori! Nu înțeleg cum au putut ăștia să o bată (n.r. Paksi pe Ferencvaros în finala Cupei). Chiar o să mă uit la meci.
Cine a fost la Ferencvaros? Laidouni! A plecat de la Voluntari și după aia la Union Berlin, dar pe bani mulți, de a rămas agățată și Voluntari
- Mihai Stoica