FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali își pierde răbdarea cu un fotbalist de la FCSB: „Până când?”

Gigi Becali (67 de ani), patronul celor de la FCSB, a spus de ce Dennis Politic (25, aripă dreapta) nu prinde mai multe minute la echipa campioană. // FOTO: Imago Images
Gigi Becali (67 de ani), patronul celor de la FCSB, a spus de ce Dennis Politic (25, aripă dreapta) nu prinde mai multe minute la echipa campioană. // FOTO: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 07 august 2025 07:56 / Actualizat joi, 07 august 2025 07:56

Gigi Becali (67 de ani), patronul celor de la FCSB, a spus de ce Dennis Politic (25, aripă dreapta) nu prinde mai multe minute la echipa campioană.

Sosit în vară de la Dinamo, Dennis Politic a avut un început bun în tricoul campioanei. A marcat în poarta celor de la CFR Cluj, scor 2-1, în Supercupa României, apoi evoluțiile lui au fost tot mai șterse.

Ex-dinamovistul a jucat până acum 6 meciuri pentru FCSB, însă în niciunul nu a prins mai mult de o repriză. Gigi Becali a spus că Politic va începe pe banca de rezerve în meciul cu Drita, care se va juca de la 21:30, în turul 3 preliminar al Europa League.

A mai spus despre fotbalist că acesta acuză o anumită stare de oboseală cauzată de șocul provocat de antrenamentele campioanei. Patronul a lăsat de înțeles că nu va mai avea multă răbdare cu jucătorul.

Gigi Becali, despre Dennis Politic: „Păi, până când? Trebuie odată”

„Ce a făcut, ce n-a făcut, zice: «Domne, sunt foarte obosit, sunt foarte obosit. Domne, n-am făcut așa ceva până acum, sunt foarte obosit, sunt foarte obosit».

Păi, până când? Trebuie odată. El poate juca, el nu e accidentat. E obosit. A doua repriză, dacă e nevoie, îl folosim, nu?”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Gigi Becali își pierde răbdarea cu un fotbalist de la FCSB: „Până când?”
Dennis Politic nu are o adaptare ușoară la FCSB, foto: Cristi Preda (GSP.ro)

Cum va arăta FCSB în meciul cu Drita: Târnovanu - Crețu, Graovac, M. Popescu, Pantea - Șut, Chiricheș - Miculescu, Cisotti, Oct. Popescu - Bîrligea
Rezerve: Zima, Udrea, Cercel, Kiki, Lixandru, Edjouma, Politic, Alhassan, Stoian

Nu mai spun de nimeni că sunt slabi! Nu mai spun în viața mea. Poate e și pentru mine o lecție. Nu mai spun în viața vieților mele că o echipă e slabă.
Nu vreau să mă mai laud, dar cu siguranță vom fi într-o grupă. Eu cred chiar în Europa League, pentru că avem culoar bun. O să încerc să fiu mai diplomat și nu mai vorbesc direct despre echipele adverse, spun doar despre culoar. Cu siguranță vom fi într-o... în Europa League.
Nu zic că Drita este slabă, dar eu cred că vom trece. Așa cred, că vom trece de ei.
- Gigi Becali, patron FCSB

Citește și:
Jucătoarea de la Australian Open a postat o poză cu ea nud, de pe platforma pentru adulți: „Sunt șocată de câți bani am făcut în două zile!”
Tenis
Jucătoarea de la Australian Open a postat o poză cu ea nud, de pe platforma pentru adulți: „Sunt șocată de câți bani am făcut în două zile!”
Mihai Neșu și sfatul de la Muntele Athos care i-a schimbat radical viața: „Eram supărat pe Dumnezeu și tot. Știți ce mi-a zis?”
Special
Mihai Neșu și sfatul de la Muntele Athos care i-a schimbat radical viața: „Eram supărat pe Dumnezeu și tot. Știți ce mi-a zis?”
Afacere imorală? Actorul Ryan Reynolds e în centrul atenției, după ce și-a vândut clubul de fotbal unui gigant
Campionate
Afacere imorală? Actorul Ryan Reynolds e în centrul atenției, după ce și-a vândut clubul de fotbal unui gigant
Jucătoarea de tenis cu cele mai lungi picioare a plecat în vacanță, dar fanii n-au uitat de scandal: aproape să se bată din cauza ei
Tenis
Jucătoarea de tenis cu cele mai lungi picioare a plecat în vacanță, dar fanii n-au uitat de scandal: aproape să se bată din cauza ei
Kaufland atacă în România nișa Dedeman, cu un nou concept FOTO
Profit.ro
Kaufland atacă în România nișa Dedeman, cu un nou concept FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Soluția de urgență? Un fost mare internațional, pregătit să-i ia locul lui Arne Slot la Liverpool

Louis Munteanu, INTERZIS la interviu?! » Iuliu Mureșan a intervenit în direct și a explicat ce s-a întâmplat după meci


Comentarii (12)
Mir723
Mir723  •  07 August 2025, 14:46
Postat de Jairzinho pe 07 August 2025, 08:16

Lăsați-l pe Tavi Popescu în teren până la finalul partidei.E un jucător foarte bun , însă nu-i dați suficientă încredere. Învățați echipa ca fiecare jucător să fie primul la minge, să nu mai aștepte să primească pasele la picior. Asta au făcut și macedonienii și au câstigat. Succes deseară. Citeste Meme te rog comentariile și în special acest comentariu.

Da, Tavi Poescu este un jucator bun, si destept... :) Tineti pe teren cat mai mult.

mchirilas
mchirilas  •  07 August 2025, 14:41

Asa pățesc mulți, care se încred în Gigi Becali! Aici e valabila zicala" Nu te baga în laturi, ca te mănâncă porcii!"

cnr67
cnr67  •  07 August 2025, 13:23
Postat de deal1 pe 07 August 2025, 10:17

Un ***. A distrus destinele unor oameni. El crede ca fotbaliștii sunt roboți care răspund la comenzi. E de plâns ca unii acceptă umilința pentru bani, ar putea câștiga la fel de bine și în alte locuri, dacă nu și mai bine

De ce e de plans? Cand un om matur ca Denis alege in cunostinta de cauza sa lase un club unde era iubit si respectat de suporteri, colegi si manageri, ca sa mearga sa fie jignit de un individ cu moralitate si intelect indoielnice, nu e nimic de plans. De plans e cand ai ghinion si nu poti face nimic sa eviti necazul, gen un iti cade un ghiveci in cap de la un balcon.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează