FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ

FOTO Campioana s-a distrat la primul test al verii: CFR Cluj - Abtenau 13-1

Cadu a dominat duelurile cu amatorii austrieci (foto: Raed Krishan) +16   FOTO
Cadu a dominat duelurile cu amatorii austrieci (foto: Raed Krishan)

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 iunie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 22 iunie 2012 21:56

CFR Cluj a cîştigat fără probleme prima partidă de pregătire din actualul intersezon. În cantonamentul din localitatea austriacă Abtenau, campioana a întrecut echipa locală cu acelaşi număr cu un scor concludent, 13-1.La pauză scorul a fost 7-1.

Golurile trupei lui Andone au fost marcate de Kapetanos (2, 35, 41), Sougou (6 penalty, 24), Gabi Mureşan (14), Cadu (27), Nicoară (47), Deac (56 penalty, 58, 83), Godmeche (68, 85). Golul amatorilor austrieci a venit în minutul 6.

Momentul inedit al partidei s-am consumat în minutul 83. Imediat de golul lui Ciprian Deac de 12-1, un suporter a pătruns dezbrăcat pe teren, pe care l-a şi traversat înainte de a fi prins.

Echipa de start: Stăncioiu - Lionn, Cadu, Piccolo, Sepsi - Hora, Mureşan, Rui Pedro, Valente - Sougou, Kapetanos.

Ulterior,  CFR va disputa încă cinci  amicale. Astfel, clujenii vor întîlni pe Dynamo Ceske Budejovice (25 iunie), Sparta Praga (27 iunie), Ludogoreţ Razgrad (3 iulie) ,Viktoria Plzen (6 iulie) şi Al Hilal (8 iulie).

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”