FOTBAL  »  AMICALE  »  TURNEUL DE PREGĂTIRE DIN ANTALYA

FOTO » Rapid termină la egalitate cu Radnicki, scor 1-1

Adrian Grigore a marcat golul Rapidului +10   FOTO
Adrian Grigore a marcat golul Rapidului

Articol de - Publicat joi, 09 februarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 09 februarie 2012 20:14

Elevii lui Răzvan Lucescu au terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală împotriva sîrbilor de la FK Radnicki, în cadrul turneului de pregătire din Antalya.

Tintor a deschis scorul în minutul 42, marcînd cu o lovitură de cap din cîţiva metri, la o centrare din corner de pe partea dreaptă. Giuleştenii au egalat în minutul 66, prin tînărul Adrian Grigore (21 de ani), adus de la echipă secundă. Mijlocaşul a înscris din cîţiva metri, la o lovitură liberă executată în bară de Deac.

VEZI MAI JOS IMAGINI DE LA MECI!

Rapid în repriza 1: Drăghia - Creţu, Oros, Burcă, Bozovici - N. Grigore, Alexa, Al.Ioniţă II - M.Roman, Al.Ioniţă, Surdu

Rapid în repriza 2: Vîtcă - Rui Duarte, Dăescu, Glauber, Ezequias - Ad. Grigore (68 Herea), Pavlovici, Grigorie - Deac, Pancu, Sburlea

Sârbii au izbucnit la adresa lui Bellingham » Gestul englezului, taxat aspru: „Rușinos! Marii fotbaliști nu fac așa ceva”