FOTBAL  »  AMICALE  »  SASSUOLO - CHIAJNA 4-1

Răpuşi de Marius Alexe » Fostul jucător al lui Dinamo a marcat pentru Sassuolo în amicalul cu Chiajna

Articol de - Publicat sambata, 16 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 16 noiembrie 2013 11:29

Fostul atacant al lui Dinamo, Marius Alexe, a deschis scorul în amicalul contra Chiajnei încheiat cu victoria italienilor, scor 4-1

Ionuţ Chirilă a adoptat moda amicalelor disputate în Vest şi ieri a avut loc testul contra italienilor de la Sassuolo, pe stadionul "Ricci". Alexe a lovit primul, pe un contraatac, după jumătate de oră. Băieţii lui Chirilă nu şi-au revenit şi Zaza a făcut imediat 2-0.

Acerbi şi Berardi au dus scorul la 4-0 în repriza secundă, iar Florea, introdus la pauză, a marcat golul de onoare al ilfovenilor, după ce l-a driblat pe Berardi şi l-a învins pe Rosati printr-un şut violent. Purece ar fi putut marca şi el, dar şutul său a lovit bara.

Sassuolo - Chiajna 4-1
Au marcat: Alexe (31), Zaza (33), Acerbi (57), Berardi (86) / D. Florea (90)
Chiajna: Cobrea (Rîmniceanu, 46) - Dima, Melinte, Leca, Bucurică (Savin, 60) - Papasterianos (G. Apostol, 86), Coşereanu (Serediuc, 36) - M. Neagu (Strătilă, 46), Purece (D. Florea, 46), N. Roşu (Ispir, 73) - Welington (L. Ganea, 46; A. Zaharia, 86). Antrenor: Ionuţ Chirilă

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”