Articol de - Publicat joi, 02 noiembrie 2023 19:49 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 23:46

Mijlocașul Diogo Izata (26 de ani) a ratat o ocazie uriașă în minutul 75 al meciului dintre Gloria Buzău și Farul, 1-0, contând pentru runda a doua din grupa D a Cupei României.

Gloria Buzău a fost echipa mai bună și a dominat-o copios pe campioana României en-titre. A dat lovitura pe final, dar înainte de golul lui Valentin Dumitrache ('86), Izata, introdus pe teren de Andrei Prepeliță în minutul 68, a irosit o șansă rarisimă.

Hagi, eliminat de propriul fotbalist » Farul a arătat îngrozitor cu Gloria Buzău și e OUT din Cupa României
Buzău - Farul 1-0

+2 FOTO

Ce s-a întâmplat? Sergiu Pîrvulescu a avansat în flancul drept, a furnizat o centrare corectă, mingea l-a depășit pe Buzbuchi și a ajuns în careul mic la Diogo Izata.

Nemarcat, portughezul trecut pe la Gaz Metan și FC Brașov n-a cadrat din doi metri. A trimis peste și s-a pus în genunchi.

VIDEO. Gică Hagi, reacție nervoasă în timpul meciului

Mai multe articole despre Cupa României:

Situație bizară în Cupa României » GSP explică anomalia din grupe: de ce echipele promovează rivalele sponsorului principal
SITUAȚIE
Dragoș Grigore, după remiza cu CSA: „Nu știu care este noua Steaua, vechea Steaua, pentru mine e egal cu zero”