FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DISCURS

S-a calificat în sferturile Cupei, apoi a trecut la critici: „Numai cu un meci de fotbal nu a semănat!”

Gazonul de la Oradea, la UTA - Voluntari

Articol de - Publicat marti, 05 decembrie 2023 22:10 / Actualizat marti, 05 decembrie 2023 23:08

Marin Dună, antrenorul din acte de la FC Voluntari, a fost extrem de nemulțumit după remiza cu UTA, scor 0-0, în grupele Cupei României Betano.

Voluntari s-a calificat în sferturi, însă Dună a avut un motiv de nemulțumire. Antrenorul a fost deranjat de starea gazonului de la Oradea, acolo unde joacă UTA meciurile de pe teren propriu în acest final de an.

Universitatea Craiova și Voluntari, în sferturile Cupei României Betano » Farul a părăsit competiția în genunchi
ETAPA 3

Marin Dună: „Numai cu un meci de fotbal nu a semănat!”

„Ne bucurăm că ne-am calificat. Numai cu un joc de fotbal nu a semănat, având în vedere starea terenului, dar s-au adaptat. Au alergat, s-au bătut, trebuie felicitați că au ieși sănătoși de pe teren. Mergem în continuare, e important să îi recuperăm.

Ne bucurăm acum, mâine mergem la București. Sper să o ținem pe drumul bun. M-aș fi bucurat să mergem împreună, dar ne bucurăm pentru noi, pentru că am muncit pentru această calificare.

E o tradiție, Voluntari a ajuns an de an în fazele superioare, sperăm că vom reuși și anul acesta”, a declarat Marin Dună, potrivit Digi Sport.

Voluntari s-a calificat după 0-0 cu UTA. Ilfovenii aveau nevoie de minim un egal, arădenilor le trebuiau o victorie. Însă elevii lui Rednic au avut o prestație modestă, insuficient de bună pentru a obține biletele pentru sferturile de finală.

Gheorghe Hagi nu e supărat după umilința din Bănie: „Au controlat jocul, dar mi-am asumat asta. Eu am foarte mulți accidentați în acest moment”
CSU CRAIOVA - FARUL 4-0