FOTBAL  »  Superliga  »  VIOLAMANIA.RO

2,3 milioane de euro

Laszlo Sepsi, Sepsi, Poli Timisoara
Laszlo Sepsi, Sepsi, Poli Timisoara

Articol de GSP - Publicat marti, 05 ianuarie 2010 00:00

Atît îi costă pe timişoreni "afacerea Sepsi". Fundaşul a semnat aseară pe 5 ani

În tentativa de a cuceri titlul, Poli este prima echipă din Liga I care a punctat decisiv pe piaţa transferurilor în 2010. Fundaşul stînga Laszlo Sepsi (23 de ani) a parafat ieri un contract pe 5 ani cu gruparea viola, după ce spaniolii de la Racing Santander, unde era împrumutat de Benfica pînă în vară, au anunţat că nu mai contează pe serviciile românului.
Lucescu îl monitorizează pe Sepsi  (video)

Sepsi şi-a făcut rapid bagajele şi a aterizat pe Bega, unde, după negocieri ce au durat aproape 7 ore, a perfectat angajamentul cu Timişoara: "Îmi doresc să cîştigăm campionatul şi să joc în Liga Campionilor". Transferul i-a costat pe bănăţeni 2,3 milioane de euro, sumă ce include şi salariul jucătorului pentru toţi anii pe care urmează să-i petreacă la Poli.

5 meciuri a bifat Sepsi pentru Santander în turul de campionat din Primera Division, în 4 fiind integralist

"A contat foarte mult că domnul Sabău e antrenor la Poli. Avem o relaţie mai specială"
LASZLO SEPSI, fundaş Poli

Atît îi costă pe timişoreni "afacerea Sepsi". Fundaşul a semnat aseară pe 5 ani

În tentativa de a cuceri titlul, Poli este prima echipă din Liga I care a punctat decisiv pe piaţa transferurilor în 2010. Fundaşul stînga Laszlo Sepsi (23 de ani) a parafat ieri un contract pe 5 ani cu gruparea viola, după ce spaniolii de la Racing Santander, unde era împrumutat de Benfica pînă în vară, au anunţat că nu mai contează pe serviciile românului.
Lucescu îl monitorizează pe Sepsi  (video)

Sepsi şi-a făcut rapid bagajele şi a aterizat pe Bega, unde, după negocieri ce au durat aproape 7 ore, a perfectat angajamentul cu Timişoara: "Îmi doresc să cîştigăm campionatul şi să joc în Liga Campionilor". Transferul i-a costat pe bănăţeni 2,3 milioane de euro, sumă ce include şi salariul jucătorului pentru toţi anii pe care urmează să-i petreacă la Poli.

5 meciuri a bifat Sepsi pentru Santander în turul de campionat din Primera Division, în 4 fiind integralist

"A contat foarte mult că domnul Sabău e antrenor la Poli. Avem o relaţie mai specială"
LASZLO SEPSI, fundaş Poli

"Sepsi va demonstra că merită să fie convocat la naţională, că a fost uitat în ultima perioadă. E drept că Portugalia şi Spania sînt mai departe de Bucureşti, dar acum e la Timişoara şi sper să fie văzut"
Gheorghe Chivorchian, director executiv Poli

"Sabău m-a convins"
Ceea ce l-a convins pe Sepsi să semneze cu Poli a fost în primul rînd faptul că echipa este antrenată de Neluţu Sabău, tehnicianul care l-a promovat în fotbalul mare la Gloria Bistriţa. "A contat foarte mult că e domnul Sabău antrenor. Avem o relaţie mai specială şi vorbim mai tot timpul", a spus Sepsi.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”


Comentarii (16)
 •  08 Ianuarie 2010, 08:58

Oare sa fie o mica excala pana la destinatia finala? DINAMO? Avand in vedere faptele precedente ,cred ca da.

 •  05 Ianuarie 2010, 15:09

La Bistrita a confirmat,sa vedem daca o va face si la POLI.Pacat ca nu se pune baza pe LATOVLEVICI!!

skrilla
skrilla  •  05 Ianuarie 2010, 11:04
Postat de pe 05 Ianuarie 2010, 05:47

:))) asa ma gandeam si eu care am ramas socat cand am vazut suma mai ales ca tocamai cities mai inainte stirea in Marca ce spuneau ca Santanderul il rupe contractul de cedare a lui sepsi deoarece nu intra in planurile antrenorului Portugal cum de altfel nu a facut-o nici cu cel dinainte si astfel nu mai au nevoie de el.Ce este surprinzator este ca spanioli scriu ca se intoarce la Benfica ca acum sa citesc ca la luat Timisoara.sa vezi ce ciuda o sa-i fie lui Iancu peste 1 an ca a dat atatia bani

Pai daca asa ceva ai citit,inseamna ca nu stii sa citesti nici in romana,nici in spaniola:)

Vezi toate comentariile (16)
Comentează