Comentarii (121)
gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:51
Postat de behaitoarea_woody_reloaded pe 12 Februarie 2013, 11:44

Ba, tu n-ai avut firma in viata ta. Cum dai tu cadou 2 milioane de euro fara sa-i justifici? Hai spune-mi asta. Manelistul e si mandru in prostia lui.

Pai eu asta am spus mai devreme, ca cel mult puteau sa-l acuze pe Gigi doar ca nu putea sa justifice provenienta banilor. Judecandu-l doar ca a dat mita, e clar ca provenienta banilor a fost justificata. Vorbeai de bani negri mai devreme. Pai cei care ar fi primit banii ar fi trebuit sa plateasca impozite pe ei la stat, nu cel care da banii.

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:48
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 11:32

Si cum adica sa-ti aperi corect sansele cand pentru asta esti platit la fotbal ? Sa joci fiecare meci la victorie sau cel putin sa scoti un rezultat pozitiv.. ? Si daca Pazskany ar fi dat si el la randul lui bani celor de la U , de ce nu face nimeni nimic in zilele acestea cand U este in faliment ca sa ajute clubul , ca tot este din Cluj , mai ales ca, dupa parerea voastra, a prostelistilor, Pazskany are tangenta cu Boc? De ce nu ajuta nimeni pe U Cluj daca ei au ajutat CFR-ul sa castige titlul ? Eu zic ca iar intervina o logica simpla , care pe tine te depaseste complet.. tu observi ca tot ce credeti voi, prostelistii se dovedeste a fi taman invers??? NU CRED CA OBSERVI

Te intreb eu ceva pe tine si sa raspunzi sincer si corect. A dat Gigi sau altcineva in numele lui vreun ban la U Cluj atunci? Nici macar n-a existat flagrant sau nici macar nu s-au primit banii de catre cineva in numele lui U Cluj. Se plimba unul (parca Teia Sponte) cu valiza in Cluj cu 1,7 milioane de dolari. E un dosar contrafacut. Nu exista flagrant, nu exista dosar. De ce nu l-au judecat si pe Teia Sponte, care cred ca avea si functie oficiala atunci la Steaua? Nu vezi, ca e un dosar politic si atat? Pe Arpinel o sa-l judece si pe el cand e cazul, tot politic, ca are legaturi cu udemereul.

behaitoarea_woody_reloaded
behaitoarea_woody_reloaded  •  12 Februarie 2013, 11:44

Ba, tu n-ai avut firma in viata ta. Cum dai tu cadou 2 milioane de euro fara sa-i justifici? Hai spune-mi asta. Manelistul e si mandru in prostia lui.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 11:32
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 11:25

MÍTĂ, mite, s. f. Sumă de bani sau obiecte date ori promise unei persoane, cu scopul de a o determina să-și încalce obligațiile de serviciu sau să le îndeplinească mai conștiincios; șperț, șpagă1, – Din sl. mito. Aici nu zice nimic de sefi sau de nesefi. Prin urmare, daca seful tau iti da ceva in plus, se numeste ca ti-a dat acel ceva sa te stimuleze sa lucrezi mai bine ca poate pe viitor iti da mai mult.

Si cum adica sa-ti aperi corect sansele cand pentru asta esti platit la fotbal ? Sa joci fiecare meci la victorie sau cel putin sa scoti un rezultat pozitiv.. ? Si daca Pazskany ar fi dat si el la randul lui bani celor de la U , de ce nu face nimeni nimic in zilele acestea cand U este in faliment ca sa ajute clubul , ca tot este din Cluj , mai ales ca, dupa parerea voastra, a prostelistilor, Pazskany are tangenta cu Boc? De ce nu ajuta nimeni pe U Cluj daca ei au ajutat CFR-ul sa castige titlul ? Eu zic ca iar intervina o logica simpla , care pe tine te depaseste complet.. tu observi ca tot ce credeti voi, prostelistii se dovedeste a fi taman invers??? NU CRED CA OBSERVI

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:29
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 11:23

:))) amesteci fotbalul cu altceva, ti-am spus ca habar nu ai de semnificatia acestui sport.. una e jocul de fotbal ,alta e meseria de cioban ! in fotbal exista 2 echipe - tu poti lua decizia sa il lasi pe atacantul advers sa inscrie daca esti fundas, sa nu vrei sa inscrii daca esti atacant etc.. sau dimpotriva , te poti ambitiona intr-o partida.. in celelalte domenii nu mai concurezi cu nimeni ! E o chestie de mentalitate pe care nu o intelegi pentru ca esti prost. Iar banii din fotbal sunt extrem de multi , tentatia e mare si repet, TOTI JUCATORII LUI U CLUJ STIAU CA LUI BECALI II TREBUIE UN EGAL SA CASTIGE TITLUL ! CREZI CA NU AU STIUT IN SINEA LOR CA E VB DESPRE MITA? SA FIM SERIOSI

E premiere h a n d i c a p a t u l e, nu mita. Jucatorii de fotbal nu sunt functionari publici. Procurorii in rechizitoriu i-au incadrat pe jucatorii de FOTBAL de la U CLUJ ca fiind functionari publici. Functionarii publici nu sunt decat bugetari, angajati in institutiile publice ale statulu roman.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 11:28
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 11:18

Adica daca seful tau iti da prima sau ceva in plus la salariu inseamna ca e mita? Mai presus de DEX e legea. Ia si citeste legile romanesti si vezi unde se aplica mita.

tu la ce te gandesti daca eu as veni la tine , ti-as da 100k euro sa iti aperi corect sansele in utlima etapa cand mie imi trebuie un egal sa castig campionatul ?? Nu te-ai gandi ca te ambitionezi sa scoti un egal pentru mine, ca eu sa-ti dau banii ? Adica exact definitia a ceea ce inseamna MITA !E o chestia de logica primara.. Esti copil de gradinita tu , dar nu te invinovatesc , ca tine gandesc multi in Romania de aia nu isi mai ia nimeni BAC- ul !! E si greu sa gandesti astfel cand idolul tau e ciobanul

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:25
Postat de behaitoarea_woody_reloaded pe 12 Februarie 2013, 11:20

Gigi era seful celor de la sl U ga Cluj? Pai de ce n-ai spus asa!

MÍTĂ, mite, s. f. Sumă de bani sau obiecte date ori promise unei persoane, cu scopul de a o determina să-și încalce obligațiile de serviciu sau să le îndeplinească mai conștiincios; șperț, șpagă1, – Din sl. mito. Aici nu zice nimic de sefi sau de nesefi. Prin urmare, daca seful tau iti da ceva in plus, se numeste ca ti-a dat acel ceva sa te stimuleze sa lucrezi mai bine ca poate pe viitor iti da mai mult.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 11:23
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 11:18

Adica daca seful tau iti da prima sau ceva in plus la salariu inseamna ca e mita? Mai presus de DEX e legea. Ia si citeste legile romanesti si vezi unde se aplica mita.

:))) amesteci fotbalul cu altceva, ti-am spus ca habar nu ai de semnificatia acestui sport.. una e jocul de fotbal ,alta e meseria de cioban ! in fotbal exista 2 echipe - tu poti lua decizia sa il lasi pe atacantul advers sa inscrie daca esti fundas, sa nu vrei sa inscrii daca esti atacant etc.. sau dimpotriva , te poti ambitiona intr-o partida.. in celelalte domenii nu mai concurezi cu nimeni ! E o chestie de mentalitate pe care nu o intelegi pentru ca esti prost. Iar banii din fotbal sunt extrem de multi , tentatia e mare si repet, TOTI JUCATORII LUI U CLUJ STIAU CA LUI BECALI II TREBUIE UN EGAL SA CASTIGE TITLUL ! CREZI CA NU AU STIUT IN SINEA LOR CA E VB DESPRE MITA? SA FIM SERIOSI

behaitoarea_woody_reloaded
behaitoarea_woody_reloaded  •  12 Februarie 2013, 11:20
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 11:18

Adica daca seful tau iti da prima sau ceva in plus la salariu inseamna ca e mita? Mai presus de DEX e legea. Ia si citeste legile romanesti si vezi unde se aplica mita.

Gigi era seful celor de la sl U ga Cluj? Pai de ce n-ai spus asa!

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:18
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 11:15

://dexonline.ro/definitie/mita i-auzi , unde scrie functionari publici aici mancati-as ? oi fi tu mai presus ca DEX-ul . inventeaza-ti propriu alfabet daca tot asa destept - "suma de bani promise unei persoane cu scopul de a o determina sa-si incalce oligatiune de serviciu sau sa le indeplineasca mai constiincios.. exact pentru asta a dat spaga albanezul - sa-si indeplineasca mai constiincios obligatiile cei de la U Cluj - mai ales ca situatia de atunci , in care Steaua avea nevoie de un egal necesita faptul ca U Cluj sa-si indeplineasca mai constiincios sarcina.. mi se pare extrem de clar , suporter al lui Becali ce esti

Adica daca seful tau iti da prima sau ceva in plus la salariu inseamna ca e mita? Mai presus de DEX e legea. Ia si citeste legile romanesti si vezi unde se aplica mita.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 13
Comentează