Comentarii (121)
howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 11:15
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 11:04

Eu cred ca fundasul ala juca cu banii CFR-ului la ciorap. Nu ma lua cu dex-ul, mita se aplica, conform legislatiei din Romania, doar si numai functionarilor publici. In domeniul privat, nu exista mita.

://dexonline.ro/definitie/mita i-auzi , unde scrie functionari publici aici mancati-as ? oi fi tu mai presus ca DEX-ul . inventeaza-ti propriu alfabet daca tot asa destept - "suma de bani promise unei persoane cu scopul de a o determina sa-si incalce oligatiune de serviciu sau sa le indeplineasca mai constiincios.. exact pentru asta a dat spaga albanezul - sa-si indeplineasca mai constiincios obligatiile cei de la U Cluj - mai ales ca situatia de atunci , in care Steaua avea nevoie de un egal necesita faptul ca U Cluj sa-si indeplineasca mai constiincios sarcina.. mi se pare extrem de clar , suporter al lui Becali ce esti

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:10

vremea

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 11:04
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 11:00

corect..chiar tu ai spus-o .. un egal o ajuta pe Steaua iar cei de la U atat vroiau , nu neaparat sa castige - vroiau sa-si vada banii - propriile interese . Ia dex-ul si urmareste ce scrie in dreptul substantivului "MITA" ! Acel penalty s-a produs mai mult pe fondul unui exces de zel as putea spune al fundasului , care, din dorinta turbata , suprema chiar de a se vedea cu "banii in caruta" a facut un gest extrem pentru ca atacantul CFR-ului sa nu inscrie si a iesit ... un penalty ! - Socotelile nu v-au iesit.. suporterii Stelei , majoritatea accepta asemenea lucruri necurate - sunteti niste oameni josnici -Eu sunt convins ca cei cu scaun la cap nu mai tin cu steaua de

Eu cred ca fundasul ala juca cu banii CFR-ului la ciorap. Nu ma lua cu dex-ul, mita se aplica, conform legislatiei din Romania, doar si numai functionarilor publici. In domeniul privat, nu exista mita.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 11:00
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 10:51

Era 0-0 in meciul U Cluj-CFR pana a faultat in careu unul de la U Cluj pe unul de la CFR si s-a dat penalty si s-a marcat. CFR-ul nu marca nici intr-i suta de ani in meciul ala daca nu era acel penalty.

corect..chiar tu ai spus-o .. un egal o ajuta pe Steaua iar cei de la U atat vroiau , nu neaparat sa castige - vroiau sa-si vada banii - propriile interese . Ia dex-ul si urmareste ce scrie in dreptul substantivului "MITA" ! Acel penalty s-a produs mai mult pe fondul unui exces de zel as putea spune al fundasului , care, din dorinta turbata , suprema chiar de a se vedea cu "banii in caruta" a facut un gest extrem pentru ca atacantul CFR-ului sa nu inscrie si a iesit ... un penalty ! - Socotelile nu v-au iesit.. suporterii Stelei , majoritatea accepta asemenea lucruri necurate - sunteti niste oameni josnici -Eu sunt convins ca cei cu scaun la cap nu mai tin cu steaua de

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 10:55
Postat de xzx pe 12 Februarie 2013, 10:38

Eu vorbeam de perioada 2005 cand CFR a intrat in prima liga odata cu PDL la guvernare))) Sa nu fii surprins cand echipa ta va disparea odata cu partidul))

esti atat de prost ca tot ce scrii ma face sa zambesc :)) o mana de oameni , probabil tot de tine condusi sustineati sus si tare ca odata ce PDL nu va mai fi la guvernare ,CFR va disparea -CFR a facut 10 pct. in UCL intre timp , cand va disparea PDL-ul probabil ca urmeaza sa castigam UCL ce-mi place cum cei ca tine isi rod unghiile in lipsa unui argument solid , o proba, macar o adiere de vant care sa incrimineze CFR-ul de ai avea, dar nici macar atat nu ai - sarmanule - mi-e mila de tine si de cei ca tine - tu tii cu steaua , dar ai emblema lui Dinamo ca sa-ti ascunzi rusinea ! Pleaca in rasa ta si ia-ti un serviciu , daca te mai primeste cineva undeva, cand observa non-culoarea pielii

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 10:53
Postat de lapusneanul pe 12 Februarie 2013, 09:53

Procurorii au gandit ca sahistii, s-au gandit la urmatoarea mutare : Ce vor face jucatorii Univeritatii Cluj in momentul cand vor juca cu Steaua ? E posibil ca un jucator sa zica, ma, o lasam mai moale, ati vazut ca Becali ne-a premiat in meciul ala !

Stii ce vor face? Se vor gandi la viitoare premiere din partea lui CFR, DINAMO, RAPID etc.

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 10:51
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 10:20

Sa presupunem ca ne aflam in pielea unui jucator al celor de la U. Avem meci ultima etapa cu CFR, care poate decide titlul in favoarea rivalei noastre sau a stelei. Becali ne propune un targ, 1.7 milioane de euro impartiti tuturor daca "ne aparam corect sansele". De aici se rupe firul. Doar niste puierili ar putea crede ca jucatorii celor de la U nu si-au dat seama unde bate ciocanul mai ales ca steaua fara minim un egal nu castiga titlul, deci ei trebuiau sa obtina minim un egal neaparat, iar voi vorbiti de apararea sanselor. pai degeaba iti aperi sansele daca adversarul e peste tine din punct de vedere al valorii. toti cei care il cred pe cioban sunt penibili.

Era 0-0 in meciul U Cluj-CFR pana a faultat in careu unul de la U Cluj pe unul de la CFR si s-a dat penalty si s-a marcat. CFR-ul nu marca nici intr-i suta de ani in meciul ala daca nu era acel penalty.

gicarijakone
gicarijakone  •  12 Februarie 2013, 10:40
Postat de lapusneanul pe 12 Februarie 2013, 09:53

Procurorii au gandit ca sahistii, s-au gandit la urmatoarea mutare : Ce vor face jucatorii Univeritatii Cluj in momentul cand vor juca cu Steaua ? E posibil ca un jucator sa zica, ma, o lasam mai moale, ati vazut ca Becali ne-a premiat in meciul ala !

Ai vazut filmul Minority Report.

xzx
xzx  •  12 Februarie 2013, 10:38
Postat de howhigh pe 12 Februarie 2013, 10:30

Noi n-am avut bani , eram mereu la retrogradare in Ligile inferioare - nu am luat contactul macar cu prima liga vreme de zeci de ani .. In timpul asta ghici ce facea echipa securistilor , angrenata an de an in lupta pentru titlu si sustinuta la vedere de tovarasul Valentin Ceausescu ? -confesiuni ale multor antrenori , patroni, jucatori ale echipelor din Liga 1 sustin faptul ca s-au facut amenintari atat telefonice, cat si directe pentru ca meciurile in care echipele lor se dueleaza cu Steaua sa fie pierdute in mod clar , in caz contrar se putea ajunge chiar la pedepse cu inchisoarea ! -Mafia era alta atunci - blaturile erau mult mai severe , dar era o tacere deplina ,simbolica comunismulu

Eu vorbeam de perioada 2005 cand CFR a intrat in prima liga odata cu PDL la guvernare))) Sa nu fii surprins cand echipa ta va disparea odata cu partidul))

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 10:35

://piatza.net/romania-este-centrul-mondial-pentru-traficul-ilegal-de-arme/ Becali este actionar la fabrica de armament Uzina Mecanică Drăgăsani, principala sursa a Ministerului Apararii !! Principala sursă de arme este corupţia din cercurile militare aflate in jurul presedintelui Basescu, cunoscuta organizaţie terorista araba, Al Queda, fiind activă si cu numeroase conexiuni în România. Există o creştere a comerţului cu componente, produse şi substanţe utilizate în procesul de fabricaţie a armelor de distrugere în masă (chimice, biologice şi nucleare).

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 13
Comentează