Comentarii (121)
xzx
xzx  •  12 Februarie 2013, 10:34
Postat de cimpanzeul_visiniu pe 12 Februarie 2013, 10:27

Toate judecătoarele astea sunt plasate la ÎCCJ de Băşescu. Ce vrea stăpânul, aia se face.

nu cred ca base are implicare in acesta sentiinta.Parerea mea ca totul este un joc de imagine facut de USL, pentru aderarea Romaniei la spatiul Schengen in care vrem sa aratam ca avem o justitie dreapta.Acelasi joc de imagine l-a incercat si Base cu arestarea politistilor corupti din PTF_uri,acum 2 ani.Cum atunci nu am intrat in Schengen,politistii s-au intors la munca inapoi (din lipsa de probe) iar acum dupa ce ne vor da o noua perioada de aderare vor incepe si amanarile in cazurile lor.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 10:31

Un top al oligarhilor din România şi al baronilor locali, în care sunt menţionaţi Dinu Patriciu, Dan Voiculescu, Sorin Ovidiu Vântu, Ioan Niculae, Gigi Becali şi Attila Verestoy, apare într-un raport al Ambasadei SUA, prezentat de Hotnews şi atribuit WikiLeaks. Topul arata asa : 1.Dan Costache “Dinu” Patriciu 2.Dan Voiculescu 3. Sorin Ovidiu Vântu 4.Ioan Niculae 5. George “Gigi” Becali

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 10:30

Noi n-am avut bani , eram mereu la retrogradare in Ligile inferioare - nu am luat contactul macar cu prima liga vreme de zeci de ani .. In timpul asta ghici ce facea echipa securistilor , angrenata an de an in lupta pentru titlu si sustinuta la vedere de tovarasul Valentin Ceausescu ? -confesiuni ale multor antrenori , patroni, jucatori ale echipelor din Liga 1 sustin faptul ca s-au facut amenintari atat telefonice, cat si directe pentru ca meciurile in care echipele lor se dueleaza cu Steaua sa fie pierdute in mod clar , in caz contrar se putea ajunge chiar la pedepse cu inchisoarea ! -Mafia era alta atunci - blaturile erau mult mai severe , dar era o tacere deplina ,simbolica comunismulu

cimpanzeul_visiniu
cimpanzeul_visiniu  •  12 Februarie 2013, 10:27

Toate judecătoarele astea sunt plasate la ÎCCJ de Băşescu. Ce vrea stăpânul, aia se face.

howhigh
howhigh  •  12 Februarie 2013, 10:20
Postat de gicarijakone pe 12 Februarie 2013, 09:15

Bati campii si inca rau de tot. N-a fost niciun flagrant la Cluj cu valiza. Deoarece U Cluj a pierdut in fata CFR Cluj valiza n-a mai fost data. Flagrant era daca se ducea cineva cu valiza si o inmana unuia de la U Cluj. Singura chestiune e ca acei bani trebuie justificati de catre Gigi Becali, de unde-i are si daca i-a obtinut legal. Tu daca ai 3 milioane de euro si ii pui intr-o valiza sau geanta, n-ai voie sa mergi pe strada cu ei d.p.d.v. legal? Procurorii au zis ca a dat mita (mita se refera doar la functionarii publici si atat) ca cica jucatorii lui U Cluj sunt functionari publici. Imi vine sa rad cat de berbeci sunt procurorii in acest caz.

Sa presupunem ca ne aflam in pielea unui jucator al celor de la U. Avem meci ultima etapa cu CFR, care poate decide titlul in favoarea rivalei noastre sau a stelei. Becali ne propune un targ, 1.7 milioane de euro impartiti tuturor daca "ne aparam corect sansele". De aici se rupe firul. Doar niste puierili ar putea crede ca jucatorii celor de la U nu si-au dat seama unde bate ciocanul mai ales ca steaua fara minim un egal nu castiga titlul, deci ei trebuiau sa obtina minim un egal neaparat, iar voi vorbiti de apararea sanselor. pai degeaba iti aperi sansele daca adversarul e peste tine din punct de vedere al valorii. toti cei care il cred pe cioban sunt penibili.

xzx
xzx  •  12 Februarie 2013, 10:17
Postat de danielo pe 12 Februarie 2013, 10:16

Cand a auzit ca Jiji a fost condamnat la 3 ani de inchisoare cu suspendare Papa de la Roma si-a anuntat imediat demisia!!!!

))like))

danielo
danielo  •  12 Februarie 2013, 10:16

Cand a auzit ca Jiji a fost condamnat la 3 ani de inchisoare cu suspendare Papa de la Roma si-a anuntat imediat demisia!!!!

steaua1986forever
steaua1986forever  •  12 Februarie 2013, 10:15
Postat de lapusneanul pe 12 Februarie 2013, 09:53

Procurorii au gandit ca sahistii, s-au gandit la urmatoarea mutare : Ce vor face jucatorii Univeritatii Cluj in momentul cand vor juca cu Steaua ? E posibil ca un jucator sa zica, ma, o lasam mai moale, ati vazut ca Becali ne-a premiat in meciul ala !

Ce vorbesti ma? Adica au gandit in viitor sau ce? A spus bine baiatul ala, se vede ca a citit ceva la viata lui MITA = functionar publici, jucatorii de la U Cluj sunt asa ceva? Si in plus, nu au primit banii ca sa nu isi faca treaba ba dimpotriva.....deci care e ilegalitatea cazului ala, ne facem de ras cu "dosarul valiza", e o fumigena doar ca sa nu vedem valiza data de cefure cluj alora ca sa piarda....Cum se face ca baietii care jucau atunci au plecat in lumea larga, nici salariile nu si le-au mai luat? Si nu ii mai gaseste nimeni in zilele noastre....coincidenta, nu?

unmaker
unmaker  •  12 Februarie 2013, 10:12
Postat de xzx pe 12 Februarie 2013, 09:53

Alaturi de MIMI la Jilava)))))))

:))

the_one1315
the_one1315  •  12 Februarie 2013, 10:11

Gataaaaaaaaaaaaaaa....m-ati omorat!!! Ce site e asta? Ce ma intereseaza pe mine de cioban...sa plateasca,nu il mai scoateti basma curata! Vrem sport,nu ciobanie!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • •••
  • 13
Comentează