FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - DINAMO, VINERI, ORA 21:30, ÎN DIRECT PE DIGI 1, LIVETEXT PE GSP.RO

40.000 euro pentru victorie! » Al treilea succes consecutiv în L1 le-ar umple conturile dinamoviştilor

În primăvară, Dinamo a bătut la Cluj, 1-0
În primăvară, Dinamo a bătut la Cluj, 1-0

Articol de - Publicat joi, 07 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 06 noiembrie 2013 19:53

Stoican a reuşit să revitalizeze Dinamo, care a legat în premieră două victorii în campionat: 2-1 atît cu Chiajna, cît şi cu FC Braşov.

Astfel, "cîinii" au urcat în clasament pînă pe 6, la doar 4 puncte de locul 4, ultimul calificabil în Europa League.

Pasa bună prin care trece echipa nu i-a lăsat indiferenţi pe şefi, care au hotărît să acorde o primă totală de victorie în valoare de 40.000 de euro.

Luchin şi compania vor intra în posesia banilor numai dacă vor cîştiga şi în Gruia! Ar fi prima oară în acest sezon cînd "cîinii" vor lua bonusuri. Au mai existat prime similare şi pînă acum, dar jucătorii nu au reuşit să lege victoriile dorite de conducători.

3,20 e cota oferită de Stanleybet pentru o victorie a lui Dinamo pe terenul CFR-ului. Clujenii sînt favoriţi cu 2,10

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (9)
gymd
gymd  •  07 Noiembrie 2013, 14:47

Vom vedea in meciul cu CFR Cluj daca Stoican este un antrenor valoros, deocamdata cu o contracanditata la titlu pe nume ASTRA a luat cafteala buna, sa speram ca ii batem pe unguri si trecem pe 5 :))

14mai1948
14mai1948  •  07 Noiembrie 2013, 10:48
Postat de travk pe 07 Noiembrie 2013, 10:23

hai noroc, si voi, am inteles ca de pe 9 ati ajuns pe 7 in liga asta "slaba", dominata de Steaua...si daca acum suntem pe primu loc cand am ajucat pe 4 fronturi, cupa - campioant - UCL + nationala, in retur cand nu mai jucam in Europa si la Nationala, doar in cupa si campionat, cred ca va dam si voua knock-out-ul pe care il meritati in meciul tur, un 7-1 cam asa :)))) hai vezi acolo de echipa ta, ca aveti 4 atacanti care au marcat 1 singur gol in 12 etape din liga 1

inceputul comentului tau e gresit totaL..DINAMO E PE 6 iar campionatul e dominat de ARBITRII ..ia scade tu punctele pe care arbitrii vi leau daruit si vezi pe ce loc erati FORMIDABILILOR ?TIND CONT CA SINTETI LAUDATI CA FIIND CEA MAI FIS ECHIPA DIN LIGA 1 ... chipciu astepta sa se intimple ce sa intimplat la corona ..a fost o faza identica spre finalul meciului cu basel ca cea cu corona ..steaua sa deformat in campionat stiind ca daca nu pot ei pot arbitrii ..eeeee in UCL sint pe cont propriu si asta o arata clasamentul 2 pucte chinuite si 9 goluri primite si doar 2 marcate si astea date de jucatorii contestati de toata suflarea stelemista ..lasa tu dinamo,axeazate pe blatista ta echipa c

cristi1097
cristi1097  •  07 Noiembrie 2013, 10:36
Postat de travk pe 07 Noiembrie 2013, 10:23

hai noroc, si voi, am inteles ca de pe 9 ati ajuns pe 7 in liga asta "slaba", dominata de Steaua...si daca acum suntem pe primu loc cand am ajucat pe 4 fronturi, cupa - campioant - UCL + nationala, in retur cand nu mai jucam in Europa si la Nationala, doar in cupa si campionat, cred ca va dam si voua knock-out-ul pe care il meritati in meciul tur, un 7-1 cam asa :)))) hai vezi acolo de echipa ta, ca aveti 4 atacanti care au marcat 1 singur gol in 12 etape din liga 1

nui nimic bateți în campionat tot va revanșați voi , campioiele cele mai tari

Vezi toate comentariile (9)
Comentează