FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

5 meciuri în care Rapid a pierdut puncte preţioase în ultimele 15 minute

Articol de - Publicat vineri, 11 mai 2012 00:00 / Actualizat vineri, 11 mai 2012 10:46

Rapid a ieşit din lupta pentru titlu, după ce a fost egalată de FCM Tîrgu Mureş şi Gaz Metan în ultimele minute de joc. Echipa lui Răzvan Lucescu a suferit mult în retur pe finalurile de meci, iar cinci partide esenţiale pentru a se menţine în trena liderului sau chiar a ocupa prima poziţie s-au dovedit suficiente pentru a anula şansa unui titlu în Giuleşti.

Aceasta este lista partidelor din retur, care ar fi adus Rapidul pe locul 1, dacă ultimele 15 minute nu se jucau:

Rapid-U Cluj 1-1, gol min 82 Grozav
Chiajna-Rapid 1-0, gol Popa min 92
Rapid-Ceahlaul 1-2, min 78, Stana
Rapid-FCM 1-1, gol Ljubojevici min 93
Medias-Rapid 2-2, autogol Grigore min 90

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”