FOTBAL  »  AMICALE  »  FC BOTOŞANI

A treia înfrîngere pentru FC Botoşani în amicale » Echipa folosită de Leo Grozavu

Articol de - Publicat joi, 06 februarie 2014 00:00 / Actualizat joi, 06 februarie 2014 18:16

FC Botoşani a pierdut partida amicală disputată miercuri dupa-amiază împotriva cehilor de la Vysočina Jihlava cu scorul de 0-2.

Cehii au deschis scorul în minutul 2 prin mijlocaşul Karol Karlík, în urma unui corner, iar în minutul 13 au reuşit să marcheze golul doi prin atacantul Muris Mešanović, după o acţiune individuală a acestuia.

FC Botoşani a început meciul cu Lazăr - Patache, I. Ursu, Tincu, Acsinte - Ghinga, Vaşvari - Codoban, Vertelis, Fulop - Cîrjan, iar pe parcursul meciului a rulat tot lotul de jucători, în timp ce Vysočina a folosit următoarea formulă de start: Hanuš - Mikula, Krejčí, Šourek, Marek – Masopust, Karlík, T.Kučera, Kosak – Marcin , Mešanović.

Aceasta este cea de-a treia înfrîngere suferită de botoşăneni în meciurile amicale disputate în pauza de iarnă, după 3-2 cu Olimpia Satu Mare (Liga 2) şi 3-1 cu Diósgyőri VTK.

Următorul meci amical al botoşănenilor va avea loc pe 7 februarie, atunci cînd elevii lui Leo Grozavu îi vor întîlni pe slovacii de la Ružomberok.