FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - URZICENI / AZI, ORA 14:00, ANTENA 1 ŞI LIVEVIDEO PE GSP.RO

Andone va folosi astăzi fotbaliştii care au jucat mai puţin în acest an » "Casnicii" intră în acţiune

Articol de - Publicat marti, 12 aprilie 2011 00:00 / Actualizat luni, 11 aprilie 2011 19:34

Dinamoviştii vor folosi astăzi jucătorii care au prins puţine minute în 2011, mai ales că tocmai au pierdut două piese importante, Kone şi Torje

Dinamo joacă astăzi, după prînz, cu Unirea Urziceni. Sau Dinamo II joacă împotriva ialomiţenilor. Fiindcă Ioan Andone va fi nevoit să facă mai multe permutări şi din cauza accidentării a doi jucători de bază, şi din cauza a trei meciuri foarte tari ce vor urma apoi în decurs de 9 zile: deplasări la Galaţi, la Bistriţa, în Cupă, şi în Ghencea.

Revin "China" şi Vlăduţ
Roş-albii au anunţat ieri că Torje şi Kone sînt indisponibili pentru meciul de azi şi se fac eforturi mari ca ei să fie apţi în partida de sîmbătă, cu liderul Ligii 1 Bergenbier. Internaţionalul român s-a ales cu o mioentezită pe aductori, iar africanul are o contuzie. Absenţele celor doi vor face loc unor colegi cu apariţii meteorice în 2011 în echipă. Mărgăritescu a bifat doar 17 minute într-un meci, cu Tîrgu Mureş, şi a fost titular la ultimele antrenamente, mai ales că Pătraşcu n-a dat randamentul dorit la Vaslui. Apoi, Bakaj ar trebui să treacă în dreapta, în locul lui Torje, iar în stînga să aibă o şansă şi Vlad Munteanu. "Neamţul" a jucat doar 15 minute în două meciuri, n-a mai apărut pe teren de 5 săptămîni, de cînd a ratat un penalty cu Pandurii (2-2).

Grigore din nou
Doar pe bancă la Vaslui, Dragoş Grigore are posibilitatea să revină astăzi. În locul lui Moţi, care n-a mulţumit prin prestaţia din Moldova, iar Ando ar vrea să încerce din nou cuplul Grigore - Găman care a mai evoluat împreună în meciul cu U Cluj. "Fălcosul" doreşte să se edifice asupra duo-ului care să joace sîmbătă la Galaţi şi apoi cu Steaua.

Ultima şansă pentru Naumovski?
Ando mai are o dilemă: pe cine să lase între buturi, pe Naumovski, care ia două goluri pe meci, sau pe Bălgrădean? Macedoneanul ar putea primi azi ultima şansă, ţinînd cont că nu a mai prins partide "legate" din toamnă, cînd a jucat 4 consecutive. Bălgrădean e considerat mai bun pentru jocul de picior, însă, ca şi "Kiko" Naumovski, nu ştie să-şi conducă defensiva din faţa lui.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”