LIGA 1    •   

FCM TG. MUREŞ - STEAUA 1-0

Balaj n-a văzut două penalty-uri » Arbitrul a făcut praf finalul meciului dintre Tg. Mureş şi Steaua, 1-0

 
23 Martie 2012
 

Balaj a arbitrat bine în primele 80 de minute ale meciului.

"Centralul" băimărean a viciat meciul în finalul lui, refuzîndu-le celor două echipe cîte o lovitură de pedeapsă.

Timp de 80 de minute, Cristi Balaj a condus foarte bine meciul. N-a avut aproape nici o greşeală, însă finalul partidei l-a făcut praf. Mai întîi, în minutul 82 a lăsat jocul să continue după ce Chiricheş l-a faultat în propriul careu pe Subotici. "Centralul" băimărean n-a văzut că stoperul Stelei l-a agăţat pe atacantul lui Sabău şi l-a împiedicat să joace mingea. Reluările TV au demonstrat că a fost fault şi că decizia corectă trebuia să fie acordarea penalty.

Apoi, în minutele de prelungiri n-a văzut un "dublu" penalty în favoarea Stelei. În aceeaşi fază, Tătăruşanu, care urcase în careul advers, a fost tras şi trîntit de Florin Dan. Balaj n-a fluierat nimic, după care faza a continuat şi portarul gazdelor l-a luat de gît pe Chiricheş şi l-a tras. Balaj n-a fluierat penalty nici la această fază.

"A fost ca la război. Am avut un 11 metri clar în minutele de prelungiri, iar la golul lor n-a fost fault la lovitura liberă. Să dăm de pe acum titlul CFR-ului, iar pe Balaj să-l trimitem la puşcărie" (Gigi Becali, patron Steaua)

"Gigi Becali m-a sunat la finalul meciului şi mi-a adresat cele mai ordinare înjurături pe care le-am auzit în viaţa mea. Patronii ne fac cum le vine la gură pentru că sînt umflaţi cu pompa din cauza faptului că au bani. Eu nu plec, să plece ei!" (Ion Crăciunescu, preşedinte CCA)

 
Comentarii (98)
inginerul.  (5416 comentarii)
Postat de valah.redandblue pe 23 Martie 2012, 12:25
Nu ai înțeles nimic. Eu nu susțin ca rezultatul ar fi fost altul .
Contest doar faptul ca Balaj a avut greșeli multe , f mari și dacă Craciunescu nu-l retine de la delegări pana la sfârșitu campionatului, ca exista corupție la conducerea CCA.
Același lucru la arbitrul de la Galați -Dinamo: normal trebuie sa stea pana la final pe bara.
Sa se aducă arbitrii străini.
Foarte corect ce spui tu.stana ar trebui sa fie arbitrada doar de bricheta deaconu,brad piss tudor sau robert dumitru.Astia da arbitrii corecti!
23 Martie 2012, 15:56   •   Comenteaza
alpin  (24846 comentarii)
Noroc cu arbitrii! Daca nu existau ei, nu aveau pe cine sa dea vina impotentii din Bucale!!! Ce vina au arbitrii pentru lipsa de valoare a asa-zisilor "granzi"?! Granzi doar in furturi si coruptie!!!
23 Martie 2012, 14:21   •   Comenteaza
mansorin  (3 comentarii)
Postat de kla2005 pe 23 Martie 2012, 11:08
Atentie: La Subotici NU a fost penalty. Cine a jucat fotbal stie ce s-a intamplat la faza respectiva. Subotici s-a agatat de piciorul lui Chiriches!!! Chiriches era deja cu piciorul in pamant, Subotici a facut fenta si s-a agatat cu piciorul de adversar.
De ce nu zice nimeni nimic de coatele luate in figura de stelisti, de faulturile din spate NESANCTIONATE asupra stelistilor. In prima repriza nici nu i-a lasat Balas pe stelisti sa treaca de mijlocul terenului.
Sunt vreo 3 penaltiuri refuzate Stelei in timpul jocului plus acel penalty "dublu" din prelungiri.
Din punctul meu de vedere Balaj a arbitrat cu un anume...scop ... sa zicem clujean!
Rusine!
O mizerie de arbitru!
Steaua sa joace fotbal daca vrea campionatul. Echipele mici au fost dezavantajate destul in meciurile cu echipele mari bucurestene. Asa ca, pliscu' mic si apucati-va de fotbal!
23 Martie 2012, 13:56   •   Comenteaza
soso_ms  (342 comentarii)
mah ziaristule tu esti *** ciobanului,pai primu penalty era pt fcm si atunci se facea 2-0,
23 Martie 2012, 13:29   •   Comenteaza
grande.balaci  (2252 comentarii)
Postat de valah.redandblue pe 23 Martie 2012, 12:25
Nu ai înțeles nimic. Eu nu susțin ca rezultatul ar fi fost altul .
Contest doar faptul ca Balaj a avut greșeli multe , f mari și dacă Craciunescu nu-l retine de la delegări pana la sfârșitu campionatului, ca exista corupție la conducerea CCA.
Același lucru la arbitrul de la Galați -Dinamo: normal trebuie sa stea pana la final pe bara.
Sa se aducă arbitrii străini.
vb la general despre prestaia lui balaj si nu am facut nici-o referire la com tau!ai dreptate dar,esti prea drastic,greselile nu au fost cu intentie sau intr-o singura directie!am vazut arbitraje mult mai proaste ca ale lui balaj,urmaresc meciurile din primera , seria a si pot sa'ti spun ca balaj este peste 95% din arbirtirii din spania si italia.
23 Martie 2012, 12:35   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
Apartament in Berceni Apartament in Berceni
53.000 EU
Berceni , SC: 74 mp, 3 cam.
Suprafata utila: 66 mp
3 camere

Alte Oferte

Un serviciu oferit de
Vand nisip, balast 3, 5mc in bucuresti si ilfov 0767.19.57.67
Nisip (0-4m) • - Margaritar (4-8mm) • - Pietris (8-16mm • - Piatra mare (16-31mm) • - Refuz de ciur (25-63mm) • - Balast (0-40 mm) • - pamant vegetal
Bucuresti/Bucuresti - pret 1,00 RON
TRANSPORT MARFA ORIUNDE, ORICAND!!!
TRANSPORT MARFA CU MICROBUZ DE 3, 3T VOL 13m3 INTERN-EXTERN.COLABOREZ CU PERSOANE FIZICE SI PERSOANE JURIDICE OFER SERIOZITATE SI PRETURI FARA CONCURENTA-ORIUNDE, ORICAND!!!! Tel, ...
Timis/Timisoara - pret 1,00 RON
vand tricouri prezentare rugby
vand tricouri prezentare rugby, calitate si stare foarte buna: Australia (Wallabies), Noua Zeelanda (All Blacks), Romania, Harlequins RC, Haka Global Rugby. In Bucuresti, predare personala, in tara ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 100,00 RON
vad vila la pret de apartament
casa este compusa din 6 camere 3 bai bucatarie o terasa si 2 holuri are o amprenta de 150 mp si o suprafata de 270mp si este constriuta di caramida, curtea are o suptafata de 850 mp si deschidere la ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 155,00 EUR
Vand structura metalica
Vand structura metalica 27x42 h=13, 5 m ce se poate folosi pentru acoperirea unui teren de fotbal, tenis (singurul teren de fotbal din tara acoperit cu tribune pe o parte si pe cealalta), dar ca si o ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 1,00 RON
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V