FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - RAPID 2-0

Bilanţ dezastruos pentru Rapid cu Deaconu la "centru" » Nici o victorie şi 6 înfrîngeri

Deaconu a arbitrat celebrul meci dintre Rapid si Steaua, cistigat de oaspeti la masa-verde

Articol de - Publicat duminica, 11 decembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 12 decembrie 2011 12:19

Cu Alexandru Deaconu la centru, rapidiştii nu au cîştigat nici un meci din cele 9 arbitrate de bucureştean. Nici partida de la Galaţi nu a făcut notă discordantă şi elevii lui Răzvan Lucescu au pierdut cu 2-0.

Meciurile Rapidului arbitrate de Deaconu:

- 9 jocuri: 0 victorii, 3 egaluri şi 6 înfrîngeri

Meciurile Oţelului arbitrate de Deaconu:

- 27 jocuri: 14 victorii, 7 egaluri şi 6 înfrîngeri

Pentru giuleşteni a fost prima întîlnire condusă de Alexandru Deaconu, după 3 ani şi jumătate, de la celebru derby pierdut la masa-verde în faţa steliştilor, din cauza unei brichete aruncate din tribune, care l-a lovit pe bucureştean.

În minutul 74, Rapid conducea cu 1-0, după golul marcat de Săpunaru în minutul 71, însă partida a fost omologată cu scorul de 3-0 în favoarea Stelei din cauza incidentelor.