FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - CRAIOVA 0-2

BOTOȘANI - CRAIOVA 0-2. FOTO Craiova, iertată de un penalty la scorul de 0-0! Verdictul lui Ion Crăciunescu

Craiova, iertată de un penalty +14   FOTO
Craiova, iertată de un penalty

Articol de - Publicat duminica, 19 iulie 2020 22:19 / Actualizat luni, 20 iulie 2020 12:02

CS Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea de la Botoșani, scor 2-0. Ion Crăciunescu spune că moldovenii ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri în prima repriză, la scorul de 0-0.

Ion Crăciunescu a aprobat toate deciziile importante luate de brigada lui Radu Petrescu, cu excepția unei faze. În finalul primei reprize, minutul 39, Andrei Chindriș a fost făcut sandviș de Cosic și Bancu în careul oltenilor. Fostul arbitrul internațional spune că ar fi dictat lovitură de la 11 metri. Faza s-a întâmplat la scorul de 0-0.

Fundașul central al oltenilor, nedreptățit la această fază, a comis două penalty-uri clare în repriza secundă.

+10 FOTO

CALCULE TITLU LIGA 1. Craiova e la mâna ei, dar FCSB îi poate oferi titlul pe tavă! Clasamentul ACUM

BOTOȘANI - CRAIOVA 0-2. Marius Croitoru, după penalty-urile comise de Chindriș: „Am încredere, dar sunt lucruri grave pentru un fundaș” + Avertisment în lupta cu Covid-19

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”