INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Primul meci ca titular în Serie A pentru George Puşcaş » Cum s-a descurcat internaţionalul român

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 aprilie 2015 17:13

George Puşcaş a primit tot mai multă încredere din partea lui Roberto Mancini. Antrenorul italian a decis să-l titularizeze pentru prima dată în Serie A pe român în meciul dintre Inter şi Parma.

George Puşcaş a fost înlocuit la pauză cu Kovacici, cînd scorul era 1-1. Atacantul român n-a avut o prestaţie prea reuşită în cele 45 de minute jucate. În prima repriză a cerut un penalty la o fază în care nu se impunea, iar cu două minute înainte de finalul primei părţi a trimis cu capul dintr-o poziţie bună pe lîngă poartă.

Echipele de start:

Inter: Handanovici -  Santon, Ranocchia, Felipe, Jesus - Brozovici, Medel, Guarin - Shaqiri - Puşcaş, Palacio

Parma: Mirante - Mendes, Costa, Feddal - Varela, Lila, Jorquera, Mauri, Gobbi - Nocerino - Belfodil

Puşcaş a mai jucat şase minute în Seria A, la începutul lunii martie, în meciul cu Napoli, şi 12 minute în meciul cu Sassuolo.

Românul a mai fost titular în Cupa Italiei şi a mai jucat şi în Europa League.

Puşcaş a arătat o formă excelentă în ultima perioadă şi a reuşit o dublă de efect pentru naţionala de tineret a României în meciul cu Islanda (3-0). VIDEO