FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 1-1

NOTE GSP Un jucător de la FCSB, cel mai slab în derby-ul cu CFR Cluj » Ce notă a luat Elias Charalambous la primul derby

Articol de - Publicat luni, 10 aprilie 2023 07:58 / Actualizat luni, 10 aprilie 2023 09:59

CFR Cluj și FCSB au remizat, 1-1, în derby-ul etapei a 3-a din play-off-ul Ligii 1, rezultatul fiind unul perfect pentru liderul Farul, care are 4 puncte peste clujeni și 5 peste formația lui Gigi Becali.

Trupa lui Dan Petrescu și elevii lui Elias Charalambous s-au anihilat reciproc, după ce și-au împărțit momentele bune de joc.

3 concluzii după derby: de ce nu ia FCSB titlul, unde s-a „gripat” CFR Cluj + fotbalistul renăscut
CFR CLUJ - FCSB 1-1

Adrian Șut, cel mai slab în CFR Cluj - FCSB

Mijlocașul Adrian Șut (23 de ani) a fost cel mai slab om al meciului. Înlocuit de Dawa la pauză, fotbalistul recuperat cu puțin înaintea partidei a jucat dezamăgitor. A primit cea mai mică notă a meciului din partea GSP, 3.

Și Deian Sorescu și David Miculescu au avut evoluții modeste, primind nota 4. Doar Florinel Coman și Ștefan Târnovanu au fost peste media echipei. Portarul a primit nota 8, cea mai mare, în timp ce marcatorul golului a luat 7.

6a fost nota primită de Elias Charalambous din partea GSP. Dan Petrescu a luat tot 6

4 jucători de la CFR Cluj au dezamăgit

De partea cealaltă, Braun, Deac, Janga și Petrila au fost jucătorii care au dezamăgit. Aceștia au luat cea mai mică notă din echipa CFR-ului: 5.

Cel mai bun om al lui Dan Petrescu a fost Daniel Bîrligea, marcatorul unui gol. Acesta a luat 8.

Notele GSP după CFR Cluj - Farul

Sunt de acord că nu ne ajută rezultatul. Voiam să câștigăm. În prima repriză nu am fost cum ne așteptam. Am vorbit cu jucătorii la pauză și ne-am schimbat. Reacția din repriza a doua a fost foarte bună.

Contează mult pentru mine că am reacționat după pauză, am avut șanse de a câștiga. Nu vreau să vorbesc despre individualități. Sigur, Coman mi-a arătat multe de când am venit, însă toată echipa a avut o atitudine corectă după pauză.