STEAUA - CS MIOVENI

Cristi Tănase a ratat primul penalty dictat în noul sezon al Ligii 1

de Liviu Manolache   •   31 Iulie 2011 20:47

Cristi Tănase a bătut previzibil penalty-ul obţinut de Tatu

Istvan Kovacs a acordat la Steaua - CS Mioveni primul penalty din noua ediţie a Ligii 1.
În minutul 5 al partidei, Tatu a fost lansat excelent de Mihai Costea şi a fost faultat în careu de portarul Hăisan. Balonul a fost "confiscat" de Cristi Tănase, dar mijlocaşul Stelei a bătut foarte slab, iar Hăisan a reuşit să respingă.  Click aici pentru a vedea video cu penalty-ul ratat de Tănase!

În sezonul trecut, Steaua a beneficiat de patru lovituri de pedeapsă, toate fiind transformate de Nicolae Dică (2), Bogdan Stancu (2).