FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - HERMANNSTADT 1-1

CS U CRAIOVA - HERMANNSTADT 1-1 // Mangia a "explodat" după meci: "Sunt supărat pe 3 lucruri!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 octombrie 2018 20:21

Devis Mangia, antrenorul lui CS U Craiova, a fost extrem de supărat la finalul partidei pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Hermannstadt, 1-1.

"Am luat gol din fază fixă, nu e bine. Sunt supărat pentru primele 10 minute, pentru teren, dar și pe un alt lucru (n.r - arbitraj). Nu sunt norocos cu acest arbitru (n.r - Iulian Călin). Asta e, mergem înainte. Trebuia să mișcăm mai repede mingea în primele 10 minute, aceasta a fost, de fapt, problema pe toată durata meciului. Nu am mișcat mingea și nu ne-am mișcat când nu am avut mingea.

Cicâldău va fi suspendat pentru meciul cu FCSB, dar atrag atenția că a primit galben la primul fault! Cei de la Hermannstadt se plâng de penalty-ul pe care l-am primit noi? A fost penalty clar și trebuia să fie și roșu! (nr. pe un ton sarcastic)

Problema pentru mine a fost la meciurile precedente. Azi nu am jucat bine, dar am pierdut prea multe puncte în acest tur", a spus Mangia, la TV Digi Sport.

Vezi și: FOTO + VIDEO "Șchiopii" lui Mangia: oltenii s-au încurcat cu o echipă în degringoladă