FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT 3-0

VIDEO Darius Olaru, MVP în FCSB - Hermannstadt: „Oricine ar fi marcat” » Ce spun Coman și Băluță

FCSB - Hermannstadt, scor 3-0 (foto: Cristi Preda/GSP) +16   FOTO
FCSB - Hermannstadt, scor 3-0 (foto: Cristi Preda/GSP)

Articol de , , - Publicat sambata, 16 decembrie 2023 22:15 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 22:53

Mijlocașul Darius Olaru (25 de ani) a fost cel mai bun om din FCSB – Hermannstadt 3-0, marcând două goluri, ambele în prima repriză.

Internaționalul a avut două execuții spectaculoase, ambele cu piciorul stâng. Iar după meci, a vorbit despre golurile sale și despre importanța victoriei.

Reacția curioasă a lui Răducioiu, după FCSB - Hermannstadt: „Hai că pun eu întrebarea!”
FCSB - Hermannstadt 3-0

Concluziile lui Darius Olaru după FCSB – Hermannstadt

„Cred că am făcut un joc foarte bun. Noi, ca echipă. Am intrat foarte concentrați, știam că trebuie să luăm toate cele trei puncte. Mă bucur că le-am luat și am făcut un meci solid.

Golurile? Cred că și dacă erau alții le marcau. Mă bucur că mi-au intrat în această seară și sper să continui așa. Ambele faze m-au găsit acolo în față. Mă bucur că le-am tratat corect și am marcat”, a spus Darius Olaru la OrangeSport.

Am controlat. Am jucat un fotbal plăcut din primul minut. Am pus în practică ce am pregătit. I-am blocat foarte bine. Am dat goluri în prima repriză și ne-am făcut jocul mai ușor. Ne bucurăm pentru Olaru. Ajută foarte mult echipa. Sperăm să o țină tot așa. Aveam nevoie de cele trei puncte. Acum mai avem un meci și trebuie să câștigăm fără drept de apel. Trebuie să fim la fel de motivați.

– Florinel Coman

E o gură de oxigen. Am luat trei puncte importante. Am fost compacți și disciplinați. Am făcut presing de la început. Hermannstadt joacă fotbal, pasează, dar nu le-am dat spații. Mă bucur că am câștigat azi.

– Alexandru Băluță

VIDEO Golul de 1-0 marcat de Darius Olaru

Și-a luat rămas bun de la colegi si merge la FCSB: „Vă iubesc pe toți, dar e ultimul meci”
CSU Craiova - Poli Iași 2-2